Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lutris, oblivion i sterowniki
#1
0
Witajcie odpaliłem niedawno lutrisa poprzez wine uruchomiłem the elder scroolls oblivion wersja gog ale chodziło to tragicznie praktycznie nie da się w to grac na zadnych ustawieniach zawsze coś sie zatnie. zastanawiam sie czy to nie jest wina sterowników karty graficznej bo mam procesor i7 3gen 8gb ramu i gf 720m z 2gb ram wiec powinna ta gierka chodzic wiem ze przez wine wydajnosc jest nizsza ale no bez przesad. Inne gierki takie jak openarena albo nexuiz chodzą w porządku, filmy full hd też chodza płynnie. Zastanawiam sie czy instalacja innych sterowników coś zmieni mam do wyboru takie jak na zdjeci. Kiedyś już raz zainstalowałem te sterowniki zalecane ale po nich chyba nie odpalał się tryb graficzny wiec robiłem reinstall. Jak myślicie czy to wina sterowników no i czy powinienem instalowac inne sterowniki? pobrałem też sterowniki z nvidii plik RUN. Nie wiem co z tym zrobić.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
0
Z NVidii na razie zostaw w spokoju.
Zainstaluj te zalecane z repozytoriów.
Odpowiedz
#3
0
No dobra tylko co zrobić jak się wysypie do tekstowego bo już kiedyś instalowałem na czystym systemie i było zdziwko
Odpowiedz
#4
0
Do tej karty będą zasadniczo z listy w menedżerze pasować tylko 340. Choć i tak ich instalacja nie gwarantuje prawidłowego działania.
Odpowiedz
#5
0
Zobaczę ale chyba jednak te zalecane zainstaluje. Zobaczymy czy się wysypie na tych 340 też się wysypywało

Dodano po pewnym czasie:
Wow nie wysypało się zainstalowałem te zalecane pokazał mi się też nVidia Optimus i jest na wydajny ale wydajność gry jest taka sama nic to nie pomogło nie da się grać w to

Dodano po pewnym czasie:
Czy po wgraniu sterowników musze jeszcze coś konfigurować?

Graphics:
Device-1: Intel 3rd Gen Core processor Graphics vendor: Lenovo
driver: i915 v: kernel bus ID: 00:02.0

Device-2: NVIDIA GF117M [GeForce 610M/710M/810M/820M / GT
620M/625M/630M/720M]
vendor: Lenovo driver: N/A bus ID: 01:00.0
Display: x11 server: X.Org 1.20.8 driver: modesetting unloaded: fbdev,vesa
resolution: 1600x900~60Hz
OpenGL: renderer: Mesa DRI Intel HD Graphics 4000 (IVB GT2)
v: 4.2 Mesa 20.0.8 direct render: Yes

dlaczego pisze : OpenGL: renderer: Mesa DRI Intel HD Graphics 4000 (IVB GT2)
i dlaczego pisze : Display: x11 server: X.Org 1.20.8

jest dobrze czy coś źle jest ustawione? nie wiem czy dobrze rozumiem ale jakby nadal integrowana intel rendenerowała openGL

Dodano po pewnym czasie:
Ok problem rozwiązany wywaliłem lutrisa i zainstalowałem samo wine przez menedzera aplikacji pobrałem pliki offline gry z goga zainstalowalem w wine i działa chodzi płynnie na wyskoch ustawieniach ale narazie jestem w kanałach i nie wiem jak bedzie na powierzchni ale już teraz jest o niebo lepiej niz przedtem. nawet komp się zagrzac potrafi bo przez lutrisa nawet sie nie grzał i sie ścinało cały czas. temat do zamknięcia
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości