Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux a 2 ssd nie zależne od siebie
#1
0
Hej zwracam sie z pytaniem mam minta jaki był na stronie zainstalowany na ssd i myślę o dołożeniu 2 dysku ssd zamiast napędu cd, czy obydwa ten z Linux będzie widziany i jak dojedzie 2 ssd  to będzie widziany w Linux osobno przepraszam ze nawiązuje do Windows chodzi czy wtedy Linux widzi 2 dyski tak jak by 2 partycje chciał bym mieć tak kiedy robię format Linux to pliki nie znikną mi z dysku, jeden był by systemowy 2 na pliki zawsze tego się bałem w Linux kiedy raz zainstalujemy to Linux nie tworzy 2 partycji na pliki i Linux a jest na jednym wszystko, i przy ponownej instalacji tracimy pliki..
#2
0
Rany! Próbowałeś używać znaków interpunkcyjnych? Tego się nie da czytać ze zrozumieniem.
Edytuj ten post, uporządkuj myśli i jego treść, wtedy otrzymasz pomoc.
#3
0
Ciężko to przeczytać na ale może następnym razem opiszesz lepiej. Jak dodasz drugi dysk, linux będzie go widział jako osobny dysk. Trzeba będzie za każdym razem go mątować. Jest program "gnome-disks". Wybierasz ocję montowania dysku i zaznaczasz jak na obrazku pierwsze pole "Montowanie podczas..." [Obrazek: Kjw3S2Tl.png]

To taki najszybszy sposób.
#4
0
Przepraszam zawsze staram się pisać poprawnie lecz  za bardzo rozwijam i jest problem,
a chodzi mi ze mam laptopa z 2 ssd i chciał tak jak w innych systemach mieć jeden systemowy 2 na pliki,
tak by przy awarii systemowego ssd pliki nie znikły,  wszystko tworzy Linux katalog itp,
one są cały czas na partycji systemowej int nie widzi dysku podzielonego jak 2 osobne partycje , nie
porównuje do Windowsa tylko inne Linux tak mają jak Linux zapomniany nie rozwijany licoris..
#5
0
Chyba nie za bardzo rozumiem znaczenia słowa "nacinacz" w tym poście. Na tej stronie zajmujemy się tylko mintem, nie ma tu bardzo miejsca na twoje pytania odnośnie innego distro, to tylko dobra wola kolegów, że jeszcze odpisują.
Jeśli masz problemy z sformułowaniem odpowiedniego pytania - zdania, poproś kogoś o to.
To co chcesz uzyskać masz w odpowiedzi wcześniej ode mnie, jedynie punkt montowania wybierz tak aby Ci było wygodnie.
Jeśli nie wiesz jak to pytaj, lecz nie pisz nie treściwego tekstu bo to nie pomaga.
#6
0
Ok  jakoś sobie poradzić muszę, są dni ze mnie Windows irytuje jak nagle coś nie działa samo z siebie i trzeba ustawiać to samo, mam książeczkę Linux mint podstawy ale to totalnie podstawy które znam, a by bez problemowo pracować na laptopie trzeba więcej wiedzieć..
#7
0
Ok, zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości