Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak uruchomić w autostarcie plik video.
#1
0
Sprawa jest taka, potrzebuję aby jeden plik video otwierał mi się ciągle przy starcie. I nie wiem jakiego skryptu używać Huh
Odpowiedz
#2
0
Dodaj plik do autostartu.
Odpowiedz
#3
0
Ale przy starcie czego? Chodzi o jakieś konkretne środowisko graficzne: Mate, Cinnamon?
Odpowiedz
#4
0
(12-12-2020, 20:22)tomsdb napisał(a): Ale przy starcie czego? Chodzi o jakieś konkretne środowisko graficzne: Mate, Cinnamon?
Przerobiłem kompa na kominek, mam na nim zainstalowanego Linuxa Mint i potrzebuję aby plik video z nagranymi razem palonego drewna odtwarzał się przy starcie systemu. Jak na razie to udało mi się tylko ustawić odtwarzacz w autostarcie. Film muszę odpalać ręcznie.
Odpowiedz
#5
1
Better response on post RE: Jak uruchomić samostarujący się plik.Smile
Jako polecenie użytkownika w autostarcie ustaw sobie coś takiego (jeśli masz vlc):
vlc '/home/jw/Pobrane/video-1569267709.mp4'
VLC wypadałoby ustawić na domyślny obraz pełnoekranowy. W komendzie po spacji podajesz ścieżkę do pliku, jak np. powyżej. W tym przypadku przydałoby się kilka sekund opóźnienia.
Ścieżkę łatwo uzyskać przez przeciągnięcie pliku, który ma się odtwarzać na otwarte okno terminala. Apostrofy są ważne... powodzenia.
Odpowiedz
#6
0
(13-12-2020, 17:28)yahoob3 napisał(a): Smile
Jako polecenie użytkownika w autostarcie ustaw sobie coś takiego (jeśli masz vlc):
vlc '/home/jw/Pobrane/video-1569267709.mp4'
VLC wypadałoby ustawić na domyślny obraz pełnoekranowy. W komendzie po spacji podajesz ścieżkę do pliku, jak np. powyżej. W tym przypadku przydałoby się kilka sekund opóźnienia.
Ścieżkę łatwo uzyskać przez przeciągnięcie pliku, który ma się odtwarzać na otwarte okno terminala. Apostrofy są ważne... powodzenia.
Akurat z VLC coś porobiłem, i mi go nie uruchamia, mam jakiś inny program do odtwarzania, ale spróbuję z nim zrobić tą konfigurację. Mam xplayera.

Dodano po pewnym czasie:
(13-12-2020, 19:50)P3t3r0m3t3r napisał(a):
(13-12-2020, 17:28)yahoob3 napisał(a): Smile
Jako polecenie użytkownika w autostarcie ustaw sobie coś takiego (jeśli masz vlc):
vlc '/home/jw/Pobrane/video-1569267709.mp4'
VLC wypadałoby ustawić na domyślny obraz pełnoekranowy. W komendzie po spacji podajesz ścieżkę do pliku, jak np. powyżej. W tym przypadku przydałoby się kilka sekund opóźnienia.
Ścieżkę łatwo uzyskać przez przeciągnięcie pliku, który ma się odtwarzać na otwarte okno terminala. Apostrofy są ważne... powodzenia.
Akurat z VLC coś porobiłem, i mi go nie uruchamia, mam jakiś inny program do odtwarzania, ale spróbuję z nim zrobić tą konfigurację. Mam xplayera.
Ok ogarnąłem, teraz muszę tylko ustawić xplayera aby uruchamiał się w fullscreenie
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości