Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nieznane urządzenia połączone przez bluetooth
#1
0
Ktoś może poradzić, dlaczego na liście urządzeń bluetooth pojawiły się dwa obce, ze statusem Rozłączone (ale Powiązane), które nie należą do mnie? Jeszcze dziś rano tam ich nie było. Czy ktoś połączył się z moim laptopem przez BT z tych urządzeń? Jeśli tak, co mógł zrobić?

Czy w systemie jest gdzieś log połączeń urządzeń bluetooth?

Linux Mint 19.3 Cinnamon.

Gdzie/jak zmienić widoczność BT tak aby nie pokazywało nikomu mojego laptopa na liście urządzeń Bluetooth? W ustawieniach graficznych BT jest strasznie skąpo - i takiego wyboru mi nie dają.

Tu widać 5 urządzeń ze statusem Rozłączone, a tylko 3 z nich należą do mnie:
   

Pierwsze i drugie z obcych urządzeń, mają nadany adres MAC, status Powiązane:
   
   

Mam się czymś martwić, czy też to normalne zachowanie systemu? Pokazuje on to tak, jakby te dwa urządzenia miały status Połączone wcześniej, a następnie się rozłączyły. Urządzenia, które nigdy nie były połączone z laptopem, mają status Nieskonfigurowane.
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: nieznane urządzenia połączone przez bluetoothByć może ktoś był w zasięgu (standardowo chyba 10m, ale specyfikacja mówi też o 100m) i wykorzystał podatność.
Tak więc mógł ktoś się połączyć.
Jakie miał możliwości? Raczej takie same jak przy normalnym połączeniu, ale nie znam bieżących niezałatanych podatności, aby być tego pewnym.
To raczej nie jest normalne zachowanie systemu.

W Mincie z tego co pamiętam logi trafiają raczej tylko do standardowych logów systemowych.

Widoczność: https://askubuntu.com/questions/450698/h...ility-mode

Cytat:In BlueZ >= 5 command line control of a device can be done with btmgmt tool:
Kod:
sudo btmgmt
[mgmt]# help         # list commands
[mgmt]# info         # list device(s)
[mgmt]# select hciX  # select a known device by index X eg. hci0
[hci0]# discov yes   # make hci0 visible/discoverable
[hic0]# discov no    # make hci0 invisible

In older version of BlueZ we can control our Bluetooth device with the command line tool hciconfig.
To enable visibility:
Kod:
sudo hciconfig hciX piscan
To disable visibility:
Kod:
sudo hciconfig hciX noscan
Replace
Kod:
hciX
with your device (usually
Kod:
hci0
)
To query your Bluetooth device(s):
Kod:
sudo hciconfig -a
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości