Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z instalacją windows 10 w dualboot
#21
0
@dedito
to jak mam ci to obrazować? a tłumaczyć mi się nie chce przecież na filmie dobrze WSZYSTKO widać
Odpowiedz
#22
0
Ja może wyjaśnię najprościej jak ja to potrafię.
Wyobraź sobie, że jakaś osoba ma ten sam laptop co ty i jest oddalona od ciebie tak, że się nie widzicie ani nie słyszycie, a jedyna forma komunikacji to tekstowa.
Teraz musisz tak opisać kroki, aby ta osoba mogła wykonać to samo co ty i być może uzyskać taki sam błąd.

Teraz biorąc na warsztat twój pierwszy post, oto na czym "polegnie owa" osoba:
- nie będzie wiedziała jakiego minta zainstalować, bo zabrakło jednoznacznego linka wskazującego plik
- nie będzie wiedziała gdzie zainstalować tego minta, bo nie wiadomo ile masz dysków w tym laptopie (co się wyjaśniło w późniejszych postach)
- nie będzie wiedziała jak przygotować pendrive w rufus, bo nie wiadomo jakie opcje wybrano
- nie będzie wiedziała jak "zabootować" pendrive bo nie wiadomo jak tego dokonałeś
- nie będzie wiedziała jak wybrać opcję Boot from EFI files
- nie będzie wiedziała gdzie i w którym momencie uruchomić "'grub install /dev/sda1/" aby uzyskać "nie powiodło się. Błąd Krytyczny po czym instalator się crashuje i system ..."
i chyba tyle wystarczy, za "rozjaśnienia".
Odpowiedz
#23
0
1. ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/dist/linuxmint/isos/stable/20/linuxmint-20-cinnamon-64bit.iso
2. Mam 1 dysk
3. Mam pena z 8 gb opcje które wybrałem w rufusie to:
Rozmiar stałej partycji: 0
Schemat partycjonowania: MBR
Docelowy System: BIOS lub UEFI
Nazwa woluminu: Linux Mint 20 Cinnamon 64-bit
System plików: FAT32 (Domyślne)
Rozmiar jednostki alokacji: 4096 bajtów (Domyślne)
Zaznaczone opcje:
Szybkie Formatowanie
Utwórz rozszerzoną nazwę i pliki ikon
4.Klikam taki wielki przycisk który znajduje się nad klawiszem ESC
Czekam jak BIOS/UEFI pokarze logo HP.
Spamie w klawisz ESC po pokazaniu klikam F9
Jak już się znajdę w boot menu
To strzałkami zaznaczam BOOT FROM EFI FILES
Wchodzę po katalogach żeby zbootować plik bootx64.txt
5.Aby włączyć tą opcje czeba wejść do biosu/UEFI i zaznaczyć opcje UEFI Boot Mode
6.W tej kwestii jest różnie raz wywali raz nie dzisiaj wgrałem minta na nowo dalej się nie pokazuje GRUB ale jak wymusze przez BOOT FROM EFI FILES zbootowanie pliku shimx64.efi to mint się uruchamia.
@dedito

Dodano po pewnym czasie:
@dedito coś czytałem że hp mam twardo zakodowane że ma TYLKO załadować pliki windowsa
Odpowiedz
#24
0
W ostateczności można przełączyć na tryb legacy i wykonać nową instalacje Windowsa a później Minta.

Ewentualnie spróbuj jeszcze raz zainstalować Minta, tylko  przy wybieraniu boot z USB powinny być do wyboru 2 opcje jedna z samą nazwą pendrive a druga z nazwą  i dopiskiem UEFI lub EFI na początku lub końcu.
Wybierz tą z dopiskiem UEFI lub EFI, a gdy instalacja wystartuje to po wybranie ręcznego podziału dysku stwórz małą partycje 1024MB jako typ partycji wybierz z listy "EFI (ESP),, a następnie dodaj następną partycje systemową jako "/,,
Odpowiedz
#25
0
Jak by ktoś w google wyszukał HP Grub to by podsunął rozwiązanie.
Chodzi o to że HP mój jest TWARDO ZAKODOWANY na plik bootmgfw.efi
Wystarczy podmienić nazwe pliku gruba na bootmgfw.efi i zmienić w grubie bootowanie z tego pliku który wcześniej sobie przenieśliśmy
Żródło https://askubuntu.com/questions/244261/h...w-efi-file
Odpowiedz
#26
0
Mamy rozumieć, że problem został rozwiązany?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości