Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie Dysku NAS z routera WRT
#1
0
Witam.
Mam Router Linksys WRT1200 Podłączyłem dysk pod USB oznaczone eSATA Router bez problemu widzi dysk, można wszystko ustawiać.
W panelu  wyświetla mi sie adres dysku jaki mam podać eksploatatorze windowsa //10.67.217.35
I pytanie świerzaka:
Gdzie ja mam to wbić w linuksie??
W przeglądarce plików wpisywanie samego ip  z znakami // czy bez nic nie daje.
W  Mój komputer w zakładce sieć tez nic się nie wyświetla. Jest tylko "sieć windows" do której nie da sie wejść( nie wiem skąd ja wziął.)
Czy taki dysk trzeba jakos zamontować?

Pytanie może banalne, nie na ten dział... Świerzak jestem Tongue
Odpowiedz
#2
0
Zainstaluj Gigolo. Jest w repozytoriach. Bardzo ułatwia montowanie zdalnych zasobów. Wszystko powinieneś sobie wyklikać.
Odpowiedz
#3
0
Zainstalowałem.
By cos zamontować mam 3 opcje:
FTP
SSH
WEBDaV
Ustawienia własne - do którego potrzebuje tylko URI
 Nic mi nie pasuje.
FTP - działa bezproblemowo przez oprogramowanie routera.

Ja chcę  by ten dysk widziały tylko urządzenia wewnątrz sieci, bez podawania co chwilę hasła dostepu.

Pozatym  chyba wolałbym użyć konsoli do tego, z racji  że chce sie poduczyć troche tego linuksa, jednak za apki równiez będę wdzieczny.
Odpowiedz
#4
0
Zależy jaką usługę masz włączoną na serwerze NAS. Do podłączenia w konsoli służy smbclient, o ile dobrze pamiętam. Możesz też montować zasoby przez protokół nfs. Wszystko jest opisane w sieci.
Jednak z tego co piszesz, to chyba chcesz, aby ten dysk podpięty do routera Linksys był widziany w sieci? To chyba w takim razie trzeba na routerze ustawić udostępnianie zasobów.
Odpowiedz
#5
0
Czy coś się w temacie ruszyło?
Udało ci się ten dysk podłączyć - udostępnić na routerze?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości