Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane GeForce GT 720M - brak odopowiednich sterowników w Mint 20.1
#11
0
Jak na moje koślawe oko, to nadal nie ma sterownika do Nvidii i nadal włączoną masz kartę intela Tongue

Dobra... postaram się zrobić wieczorem upgrade 20 do 20.1 na talerzu i pobawić się tym sterami.
Jak coś wykombinuje - dam znać.
#12
0
Nie mam wl karty Intela nie da się aby ona była device 1 a NVIDIA device 0. W NVIDIA prime mam tryb performance czyli GeForce wybrany tylko bez przeploty z Intelem. W biosie mam do wyboru tryb karta tylko Intel albo tryb Optimus że przy oszczędzaniu energii jest Intel a przy stresie NVIDIA. Nie ma w biosie trybu tylko NVIDIA.

W Linuxie mi zawsze i wszędzie pokazuje tak jakbym miał główna Intela a nie GF.

A po czym wnioskujesz że nadal nie ma sterowników?

Zrobiłem test odpaliłem gierke Nexuiz i idzie normalnie.
#13
0
Gerwazy a podaj wynik optirun inxi -G
#14
0
(11-01-2021, 16:32)matadrox napisał(a): Gerwazy a podaj wynik optirun inxi -G

nie działa ta komenda wogole
#15
0
To sorry. Optirun inxi -Gx Wydaje się mi - mogę się mylić - że działa u Ciebie bumblebee, przez co inxi podaje, że aktywnie działa karta Intel.
#16
0
(11-01-2021, 18:04)matadrox napisał(a): To sorry. Optirun inxi -Gx  Wydaje się mi - mogę się mylić - że działa u Ciebie bumblebee, przez co inxi podaje, że aktywnie działa karta Intel.

nadal nie działa ta komenda bumblebee próbowałem zainstalować przed chwilą bo mi konsola doradziła że trzeba go zainstalowac aby ta komenda działała ale pomimo zainstalowania nadal nie działa
#17
0
Z tego co wiem w laptopach mających hybrydowe systemy graficzne czyli (Intel + NVIDIA) za wyświetlanie obrazu (bez różnicy czy korzystasz z wyświetlacza w laptopie, czy z monitora podłączonego do portu HDMI) nadal odpowiada zintegrowany układ graficzny intela. Na podstawie modelu laptopa, logów które przekazałeś jestem na 99% pewien, że korzystasz z zintegrowanej karty. Karta NVIDIA służy tylko do "odciążania" grafiki Intela przy bardziej wymagających aplikacjach 3D (Gry, Programy do renderowania filmów, Programy do grafiki 3D, Animacji, Programy korzystające z akceleracji sprzętowej), czyli jak odpalasz sobie gierkę to załącza ci się grafika NVIDIA, ale sygnał nadal masz z grafiki intela. 

Teoretycznie można byłoby stworzyć specjalne distro na bazie linux mint lub debiana, z działającymi sterownikami ale to bajka na wiele dni. 

Po prostu skupmy się na najprostszych rozwązaniach.  Smile

Sprawdź czy masz zainstalowane w Menedżerze oprogramowania pakiety:

Kod:
Intel-microcode
Xserver-xorg-video-intel
I965-va-driver
Iucode-tool
#18
0
Panowie, używajcie znaczników CODE bo poślę Wasze posty do /dev/nul/ :|
Przez takie podawanie komend łatwo o pomyłkę, a to w niektórych komendach prowadzi do wyczyszczenia komputera.

Ad rem.
Musze postawić od nowa system (20.1), bo update coś namotał - za dużo rzeźbiłem na nim wcześniej.
Odezwę się. ISO się pobiera...
#19
0
@RedMagma Też mam hybrydową kartę i na Debianie np, działa tylko optimus, czyli np
Kod:
inxi -G
zwraca wynik jak u autora tematu. Natomiast po użyciu komendy
Kod:
optirun  inxi -G
  otrzymuję inf, o wersji sterownika Nvidii, oraz aktywnym dla niej OpenGl. W Mint natomiast, inxi zwraca od razu inf z wersją sterownika Nvidii. Także to nie tak, jak piszesz.Tu przykład
Kod:
Graphics:
  Device-1: Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics
  driver: i915 v: kernel
  Device-2: NVIDIA GF108M [GeForce GT 540M] driver: nvidia v: 390.141
  Device-3: Silicon Motion WebCam SCB-1100N type: USB driver: uvcvideo
  Display: x11 server: X.org 1.20.10 driver: modesetting
  resolution: <xdpyinfo missing>
  OpenGL: renderer: Mesa DRI Intel HD Graphics 3000 (SNB GT2) v: 3.3 Mesa 20.3.2
I po przełączeniu na kartę Nvidia
Kod:
Graphics:
  Device-1: Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics
  driver: i915 v: kernel
  Device-2: NVIDIA GF108M [GeForce GT 540M] driver: nvidia v: 390.141
  Device-3: Silicon Motion WebCam SCB-1100N type: USB driver: uvcvideo
  Display: x11 server: X.org 1.20.10 driver: modesetting,nvidia
  resolution: <xdpyinfo missing>
  OpenGL: renderer: GeForce GT 540M/PCIe/SSE2 v: 4.6.0 NVIDIA 390.141
Co do sterownika 340, to też w Mint mam czarny ekran logowania, natomiast reszta działała bez zarzutu.
#20
0
(11-01-2021, 19:09)RedMagma napisał(a): Z tego co wiem w laptopach mających hybrydowe systemy graficzne czyli (Intel + NVIDIA) za wyświetlanie obrazu (bez różnicy czy korzystasz z wyświetlacza w laptopie, czy z monitora podłączonego do portu HDMI) nadal odpowiada zintegrowany układ graficzny intela. Na podstawie modelu laptopa, logów które przekazałeś jestem na 99% pewien, że korzystasz z zintegrowanej karty. Karta NVIDIA służy tylko do "odciążania" grafiki Intela przy bardziej wymagających aplikacjach 3D (Gry, Programy do renderowania filmów, Programy do grafiki 3D, Animacji, Programy korzystające z akceleracji sprzętowej), czyli jak odpalasz sobie gierkę to załącza ci się grafika NVIDIA, ale sygnał nadal masz z grafiki intela. 

Teoretycznie można byłoby stworzyć specjalne distro na bazie linux mint lub debiana, z działającymi sterownikami ale to bajka na wiele dni. 

Po prostu skupmy się na najprostszych rozwązaniach.  Smile

Sprawdź czy masz zainstalowane w Menedżerze oprogramowania pakiety:

Kod:
Intel-microcode
Xserver-xorg-video-intel
I965-va-driver
Iucode-tool

Dokładnie się zgadzam z tym co piszesz o hybrydowej grafice ale powiedz mi najpierw co chcesz osiągnąć przez instalowanie tych pakietów ? Wgrać stery dedykowane do Intela?

Dodano po pewnym czasie:
(11-01-2021, 19:09)RedMagma napisał(a): Z tego co wiem w laptopach mających hybrydowe systemy graficzne czyli (Intel + NVIDIA) za wyświetlanie obrazu (bez różnicy czy korzystasz z wyświetlacza w laptopie, czy z monitora podłączonego do portu HDMI) nadal odpowiada zintegrowany układ graficzny intela. Na podstawie modelu laptopa, logów które przekazałeś jestem na 99% pewien, że korzystasz z zintegrowanej karty. Karta NVIDIA służy tylko do "odciążania" grafiki Intela przy bardziej wymagających aplikacjach 3D (Gry, Programy do renderowania filmów, Programy do grafiki 3D, Animacji, Programy korzystające z akceleracji sprzętowej), czyli jak odpalasz sobie gierkę to załącza ci się grafika NVIDIA, ale sygnał nadal masz z grafiki intela. 

Teoretycznie można byłoby stworzyć specjalne distro na bazie linux mint lub debiana, z działającymi sterownikami ale to bajka na wiele dni. 

Po prostu skupmy się na najprostszych rozwązaniach.  Smile

Sprawdź czy masz zainstalowane w Menedżerze oprogramowania pakiety:

Kod:
Intel-microcode
Xserver-xorg-video-intel
I965-va-driver
Iucode-tool
mam zainstalowane wszystkie te pakiety o których wspomniałeś


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości