Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja - pomaga START IN COMPATIBILITY MODE ale na krótko
#1
0
Na płycie K7VT4A Pro jest procesor Sempron 2800+ 2GHz, pamięć RAM 1,5 GB, Radeon 9600 XT AGP 128MB.
Testowałem kilka wydań Mint 32 bit: 19.2 i 19.3 z obrazami iso przeniesionymi na kilka różnych pamięci usb. Dysk i ogólnie komputer jest sprawny, bo z Windows działa bez problemu.

Po wystartowaniu komputera z pendrive naciskam START LINUX MINT nie dzieje się nic, cisza, czarny ekran.

Systemy uruchamiają się z pamięci usb tylko wtedy, gdy wybiorę START IN COMPATIBILITY MODE. Wtedy system działa. Ale po kliknięciu na ikonkę INSTALACJA na dysk, klikam na kilka opcji: wybór języka, klawiatury i przez długi czas nic się nie dzieje, nie ma żadnego komunikatu, że instalacja na dysku trwa lub się zakończyła. Wyjmuję pamięć usb i uruchamiam więc po godzinie system z dysku, pojawia się pierwsza linijka tekstu związana ze startem systemu i widzę czarny ekran.

Co jest przyczyną? Dlaczego trzeba startować w trybie kompatybilności? Karta graficzna? Potrafi ktoś napisać, co się dzieje, dlaczego i zasugerować rozwiązanie problemu?
Odpowiedz
#2
0
Jeżeli system zawiesza się po wyborze klawiatury to instalacja nawet się nie zaczęła.
Spróbuj instalacji Xfce.
Ten procesor może być już za stary na Minta. Na przykład nie wspiera SSE2 więc wiele programów i tak by na nim nie działało.
Odpowiedz
#3
0
Na podobnym sprzęcie udawało mi się zainstalować jeszcze Minta 18.2 i Debiana 9.0.
Ale po którejś aktualizacji xorg już był tylko czarny ekran... A sprzęt poszedł na elekrtozłom.
Odpowiedz
#4
0
Dziękuję za odpowiedzi!
Myślałem, że nowsze wersje jako bardziej rozbudowane i dopracowane łatwiej sobie poradzą z trudnościami ze sprzętem.
Ok, spróbuję zainstalować starsze wersje Minta i napiszę o skutkach.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości