Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ustawienie bluetooth domyślnie wyłączonego przy starcie systemu
#1
0
Włączasz komputer i za każdym razem BT jest aktywny... nie korzystam - wyłączam.

Wkurza? Mnie tak..., tzn. już nie, bo jest na to rada Smile

Edytujemy plik:
Kod:
xed admin:///etc/bluetooth/main.conf

i w treści na końcu pliku zmieniamy w linii AutoEnable=true na AutoEnable=false i restartujemy komputer.

[Obrazek: JiXFft9.png]
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
Z tego co czytam, to aktualizowany system nie powinien być podatny na atak... powinien, ale czy faktycznie jest? Smile

Z cwanymi telefonami i innymi urządzeniami z tą technologią jest już gorzej. Zwłaszcza, że producenci szybko porzucają wsparcie dla takich urządzeń.
Odpowiedz
#4
0
To ciekawe, bo u mnie nigdy nie było z tym problemu. PPM na ikonę w trayu > Otwórz zarządce urządzeń Bluetooth > suwak w lewo. Po ponownych uruchomieniach, zawsze jest wyłączony.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#5
0
Przy korzystaniu z domyślnego menedżera BT tak jest Smile
Ale nie byłbym sobą, gdybym nie wymienił oprogramowania, które mi się nie podoba lub działa w sposób, który mi nie odpowiada.
I tak też było w tym przypadku - zmieniłem systemowy "blueberry" na mój ulubiony "blueman".
Odpowiedz
#6
0
No to ja jeszcze tak od siebie, że te lepsiejsze laptopy mają opcje w BIOS/EFI/UEFI by wyłączyć BT i wtedy nawet w systemie się nie pojawia stosowne urządzenie i system nie dobiera dla niego żadnego modułu. Druga sprawa, bardzo podobna do tej powyższej to USBguard, który jest w stanie zablokować BT, bo one nawet jeśli są zintegrowane w lapkach, to siedzą na szynach USB. I tak np. u mnie:

Kod:
# usbguard list-devices | grep -i block

53: block id 0a5c:21e6 serial "74E54320****" name "BCM20702A0" hash "****" parent-hash "***" via-port "1-1.4"
with-interface { ff:01:01 ff:01:01 ff:01:01 ff:01:01 ff:01:01 ff:01:01 ff:01:01 ff:ff:ff fe:01:01 }
with-connect-type "hardwired"

I też mu system nie dobierze modułu do momentu aż się to urządzenie autoryzuje do użycia. Big Grin

Te dwa rozwiązania (każde w sobie) jest o wiele bezpieczniejsze niż programowe zarządzanie stanem BT. Big Grin
Odpowiedz
#7
0
Dodałbym jescze opcję prostego wyłączenia daemonów Bluetooth z autostartu
[Menu → "programy startowe"],
a w razie potrzeby użycia zawsze można uruchomić ręcznie.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości