Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony Vaio po wybudzeniu z uśpienia nie działa klawiatura
#11
0
Ok, zrobiłem jak napisałeś i zrestartowałem.
Lapek się włączył, otworzyłem ustawienia zasilania i wybrałem uśpienie gdy zamknie się pokrywę.
Zamknąłem, laptop wszedł w stan uśpienia. Otwieram, czarno. Nie reaguje na mysz, klawiaturę, touchpad.
Kliknąłem przycisk zasilania i tu dziwne bo nie pojawiło się okno logowania po chwili tylko od razu pulpit.
Mysz i touchpad działają i klawiatura po chwili też (tak jakby potrzebowała chwili żeby się załadować).
Zamknąłem ponownie pokrywę, po chwili wybudziłem przyciskiem zasilania, znów bez okna logowania, ale klawiatura już nie działała i tylko restart lapka.
No ale tak jakby bliżej niż dalej Smile
#12
0
Spróbuj takiej treści:
Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash atkbd.reset"

lub takiej

Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash i8042.direct i8042.dumbkbd"

Po zmianie w pliku pamiętaj o sudo update-grub... może któreś zadziała.
#13
0
Sprawdziłem obydwa, na obydwóch jakby tak samo - po otwarciu pokrywy czarno i mogę wybudzić tylko przyciskiem zasilania (dalej brak okna logowania) ale działa klawiatura i wszystko inne Smile. Nawet jak ponownie uśpię i wybudzę, to działa. Więc prawie jest dobrze Smile
#14
0
Jeśli wyłączyłeś okno logowania, tak jak pisałem na początku wątku, to się go tu nie spodziewaj Smile
Jeśli tak bardzo za nim tęsknisz, to sobie włącz w ustawieniach wygaszacza ekranu.

BTW... jak będziesz dawał ten komputer do czyszczenia układu chłodzenia... dołącz wykonawcy flaszkę - jak zrobi, to zasłużył Big Grin

Wygląda na to, że rozwiązane. Napisz tylko która wersja CMDLINE zadziałała.
#15
0
No i chyba się pospieszyłem z tą radością... Znów nie działa klawiatura.

Na tej linijce:

Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash atkbd.reset"

Światełka/lampki od Capslock, Numlock i czegoś tam jeszcze działają poprawnie, czyli włączają się jak włączam te funkcje.

Na tej linijce:

Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash i8042.direct i8042.dumbkbd"

Świecą cały czas niezależnie czy funkcja jest włączona czy nie.


A już było tak pięknie. A co jest z układem chłodzenia  Big Grin?

Dodano po pewnym czasie:
Chyba odkryłem coś dziwnego... jak otwieram pokrywę i naciskam przycisk zasilania to pojawia się pulpit i klawiatura nie działa.
Ale jak otwieram pokrywę i pierw nacisnę np spację, enter, cokolwiek i dopiero wtedy wybudzę go przyciskiem zasilania, to klawiatura działa
#16
0
Czyli ta ostatnia opcja odpada... czytałem z resztą o tym świeceniu Sad

Najlepsza była z parametrem i8042.reset czy z atkbd.reset?
Na razie chyba nic więcej nie wykminię. To uśpienie... daj komputerowi "chwilę", żeby w pełni się uśpił... tak ze 30 sekund po zamknięciu pokrywy. Czytałem jeszcze o takim "rozwiązaniu", że koleś ustawił sobie "zamknięcie pokrywy nie robi nic" (wygasza tylko ekran)... chwalił sobie Big Grin

Co do chłodzenia, to projektant dał... ciała. Żeby ogarnąć choćby pastę przewodzącą trzeba rozebrać laptop na części pierwsze. Masakra Smile


EDYTA:
Od bidy, można jeszcze spróbować takiej wersji:
Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="atkbd.reset=1 i8042.nomux=1 i8042.reset=1 i8042.nopnp=1 i8042.dumbkbd=1 quiet splash"

Edyta2:
No to może jest rozwiązanie? Smile Mam netbooka, któremu muszę ręcznie (Fn+któryś F) włączać touchpada... i nie idzie tego zmienić.

EDYTA3:
Można jeszcze spróbować parametru atkbd.reset=1
#17
0
Najlepsza wydaje się ta:

Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash atkbd.reset"


Próbowałem z opcją, że "zamknięcie pokrywy nic nie robi" ale mimo wszystko słychać trochę ten komputer  Big Grin. Słychać, że sobie chodzi.

Co do samego lapka, na szczęście nigdy nie miałem z nim problemów (zakupiony w 2012 roku), nigdy w serwisie nie był ;P.

U mnie jest możliwość wyłączenia touchpada za pomocą Fn + F1, ale tu na Mint mi to nie działa. Problemem jest jakby ta nieszczęsna klawiatura.

Ok, próbuję jeszcze te 2 opcje co podałeś.

Dodano po pewnym czasie:
Na tej linijce:

Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="atkbd.reset=1 i8042.nomux=1 i8042.reset=1 i8042.nopnp=1 i8042.dumbkbd=1 quiet splash"
Świecą się znów te wszystkie kontrolki, ale klawiatura działa za każdym razem. Oczywiście samo podniesienie pokrywy go nie wybudza no bo po co Big Grin...

Z parametrem atkbd.reset=1 chyba tak samo jak z atkbd.reset

Póki co zostanę na tym:
Kod:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash atkbd.reset"

Dziękuję Ci za pomoc Smile. Oczywiście jak by Cie olśniło to pisz Big Grin
#18
0
(27-01-2021, 21:05)Sowa napisał(a): Dziękuję Ci za pomoc Smile. Oczywiście jak by Cie olśniło to pisz Big Grin

Ju łelkam. Czarno to olśnienie widzę, ale ok. Big Grin

Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości