Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint i procesory Intela 11 generacji
#1
0
Mam takie o to pytanie.
Czy Mint pójdzie na procesorach Intela 11 generacji?
Czy taki sprzęt potrzebuje najnowszego kernela który ma zaimplementowane odpowiednie rzeczy?
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Linux Mint i procesory Intela 11 generacjiGeneralnie tak.
Po prostu spróbuj, przygotowanie nośnika sesji cd-live i sprawdzenie czy wszystko działa jest proste i szybkie.
Odpowiedz
#3
0
Na razie nie mam takiego sprzętu ale planowałbym na wiosnę kupić córce coś nowego ale koniecznie ma na nim być Mint więc wolałbym mieć pewność przed zakupem.
W przeciwnym wypadku taki zakup byłby chybiony.
Odpowiedz
#4
1
Better response on post RE: Linux Mint i procesory Intela 11 generacjiZ tego co googluje to na jądrze 5.10 nie powinno być problemów.
W zasadzie to słabe czasy na zakup nowego sprzętu, ceny szaleją.
Jest taka stronka jak https://linux-hardware.org/ gdzie użytkownicy wrzucają co działa, co nie.
Odpowiedz
#5
0
No tak, ceny zwariowane.

Na kernelu 5.4 to pewnie nie pójdzie a na takim jest Mint.
Odpowiedz
#6
1
Better response on post RE: Linux Mint i procesory Intela 11 generacjiWgranie najnowszego kernela do Minta nie stanowi problemu.
Odpowiedz
#7
0
Nie ma wiedzy jak to zrobić i pewnie trzeba go skompilować o czym zupełnie nie mam pojęcia.
Odpowiedz
#8
1
Better response on post RE: Linux Mint i procesory Intela 11 generacjiNie trzeba nic kompilować. Jest wątek na starym forum odnośnie kernela liquorix, no i w ogóle strona https://liquorix.net/
Odpowiedz
#9
0
Rozwiązanie jednak nie jest specjalnie polecane czyli prędzej czy później coś się wysypie.

A czy kernel 5.4 obsługuje 8 generację Intela?
Odpowiedz
#10
1
Better response on post RE: Linux Mint i procesory Intela 11 generacji
(09-02-2021, 16:46)newmintuser napisał(a): A czy kernel 5.4 obsługuje 8 generację Intela?

Tak. Używam takich. Zainstaluj LM 20.1 to będziesz miał jądro 5.8.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości