Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Po uruchomieniu Linuxa zacina się pulpit
#11
0
Po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym, spróbuj wgrać nowsze jądro tak, jak pisałem tu: https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...5#pid11335

Jeśli też się nie uda będziemy myśleć nad nowszym. W tym przypadku chodzi o obsługę sterownika przez jądro systemu, a że komputer dość nowy... to i jądro nowsze potrzebne Smile
#12
0
Zainstalowałam jądro 5.8.0-33, zrestartowałam komputer jednak dalej aktywnejest stare jądro.

5.4.0-26-generic po wipisaniu komendy uname -r

Zrzut dostępnych jąder:
[Obrazek: bdOHKUVl.png]
#13
0
Smile Zainstaluj to na samej górze, to które ma wsparcie.
#14
0
(16-02-2021, 23:22)yahoob3 napisał(a): Smile Zainstaluj to na samej górze, to które ma wsparcie.
Niestety nadal nie działa
Kernel: 5.8.0-43-generic x86_64 bits: 64 compiler: N/A
#15
0
zaktualizuj BIOS do tego laptopa jest już aktualizacja
#16
0
Spróbuj jeszcze wykonać w terminalu takie polecenie (kopiuj stąd i wklej do terminala - Ctrl+Shift+V):
Kod:
sudo apt install --reinstall linux-modules-extra-5.8.0-43-generic
Jeśli wyskoczy jakoś błąd, podaj go na forum.
#17
0
Wkleiłam, wszystko poszło okej - żadnego błędu nie wywaliło. System jednak dalej nie działa poprawnie. Później zainstalowałam aktualizacje Biosa tak jak mi poradzono ale to również nie przyniosło skutku.
#18
1
Better response on post RE: Po uruchomieniu Linuxa zacina się pulpitOK. Chyba wiem o co chodzi... masz środowisko graficzne MATE (w opisie Cinnamon)... zrób tak:

- podczas uruchomienia wywołaj menu GRUB i kiedy się wyświetli naciśnij "e".
- dopisz nomodeset na końcu linii zaczynającej się od "linux /boot/vmlinuz...".
- Naciśnij F10 by kontynuować uruchamianie systemu.
- Jeśli uruchomi się prawidłowo zainstaluj program mate-tweak
Kod:
sudo apt install mate-tweak
- uruchom ten program i lewego panelu wybierz "Okna", na dole po prawej w sekcji "Menedżer okien" wybierz "Marco (bez składania)".
- Uruchom ponownie komputer.
#19
0
(18-02-2021, 20:12)yahoob3 napisał(a): OK. Chyba wiem o co chodzi... masz środowisko graficzne MATE (w opisie Cinnamon)... zrób tak:

- podczas uruchomienia wywołaj menu GRUB i kiedy się wyświetli naciśnij "e".
- dopisz nomodeset na końcu linii zaczynającej się od "linux /boot/vmlinuz...".
- Naciśnij F10 by kontynuować uruchamianie systemu.
- Jeśli uruchomi się prawidłowo zainstaluj program mate-tweak
Kod:
sudo apt install mate-tweak
- uruchom ten program i  lewego panelu wybierz "Okna", na dole po prawej w sekcji "Menedżer okien" wybierz "Marco (bez składania)".
- Uruchom ponownie komputer.

Działa! Dziękuję za pomoc
#20
0
Gdyby wystąpiły jakieś problemy z obrazem, spróbuj wybrać innego menedżera okien - jest ich tam kilka (co prawda Compiza nie polecam Wink).
Możesz spróbować wybrać któryś z kompozycjami. W razie problemów, wiesz już jak to naprawić.

Oznaczam i zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości