Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Zmiana środowiska graficznego
#1
0
Emm no więc zmieniłem środowisko graficzne na gnome, cinnamona usunołem poprzez sudo apt purge cinnamon

i chciałbym się dowiedzieć jak usunąć pozostałości po cinnamonie np: nemo
#2
0
apt purge nemo ? Big Grin
#3
0
Zasadniczo tak samo. Dodaj tylko do nemo gwiazdkę, żeby wszystkie pakiety usunać (sudo apt purge nemo*)... ale...

"Ale" może polegać na tym, że nowe Miętówki są dość mocno związanie z niektórymi programami i to co robisz, może wiązać się z wywrotką systemu i jego reinstalacją.

Na własną odpowiedzialność...
#4
0
(21-02-2021, 15:28)yahoob3 napisał(a): Zasadniczo tak samo. Dodaj tylko do nemo gwiazdkę, żeby wszystkie pakiety usunać (sudo apt purge nemo*)... ale...

"Ale" może polegać na tym, że nowe Miętówki są dość mocno związanie z niektórymi programami i to co robisz, może wiązać się z wywrotką systemu i jego reinstalacją.

Na własną odpowiedzialność...
zrobiłem coś o wiele gorszego ale działa hyhy
wpisałem:
Kod:
sudo apt purge blueman bluez-obexd cinnamon cinnamon-common cinnamon-control-center cinnamon-control-center-data cinnamon-control-center-goa cinnamon-desktop-data cinnamon-l10n cinnamon-screensaver cinnamon-session cinnamon-session-common cinnamon-settings-daemon cjs file-roller gir1.2-caribou-1.0 gir1.2-cinnamondesktop-3.0 gir1.2-clutter-1.0 gir1.2-cmenu-3.0 gir1.2-cogl-1.0 gir1.2-coglpango-1.0 gir1.2-cvc-1.0 gir1.2-gkbd-3.0 gir1.2-gtkclutter-1.0 gir1.2-keybinder-3.0 gir1.2-meta-muffin-0.0 gir1.2-nemo-3.0 gir1.2-timezonemap-1.0 gir1.2-xapp-1.0 gir1.2-xkl-1.0 gist gnome-accessibility-themes gnome-backgrounds gnome-themes-extra gnome-themes-extra-data gvfs-fuse hwdata inxi iso-flags-png-320x240 libcaribou-common libcaribou0 libcinnamon-control-center1 libcinnamon-desktop4 libcinnamon-menu-3-0 libcjs0 libcscreensaver0 libcvc0 libgail-3-0 libkeybinder-3.0-0 libmozjs-52-0 libmuffin0 libnemo-extension1 libtimezonemap-data libtimezonemap1 libxapp1 metacity-common nemo nemo-data nemo-fileroller pciutils policykit-1-gnome python3-pampy python3-tinycss python3-xapp python3-xlib usbutils xapps-common

a potem jeszcze raz wpisałem sudo apt install gnome

i wszystko działa
#5
0
OK, super.
Z drugiej strony nie lepiej było zainstalować po prostu Ubuntu, w którym DE Gnome jest środowiskiem domyślnym?

Uznajesz problem za rozwiązany?
#6
0
(21-02-2021, 18:56)yahoob3 napisał(a): OK, super.
Z drugiej strony nie lepiej było zainstalować po prostu Ubuntu, w którym DE Gnome jest środowiskiem domyślnym?

Uznajesz problem za rozwiązany?
tak


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości