Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta USB- DVB-T2 MyGica T230A
#1
0
Witam,
Zakupiłem j.w "kartę telewizyjną" po rozeznaniu co pójdzie pod Linuxem. Ale jakie było moje zdziwienie zamiast modelu T230 otrzymałem T230A (ponoć nowsza wersja), pod win wszystko ruszyło bez problemu ale pod mintem na razie nic mi nie wyszło.
Po komendzie LSUSB widać coś:
Kod:
Bus 001 Device 003: ID 0572:689a Conexant Systems (Rockwell), Inc.
Ale już po dmesg|grep dvb nie ma nic.

Pogrzebałem trochę po internecie i tu znalazłem że komuś coś się udało, ale dla mnie to mało zrozumiałe.
Poniżej linki:
https://forum.libreelec.tv/thread/23142-mygica-t230a/

Napisałem również do suportu producenta. Poinformowali iż ten model powinien ruszyć pod Ubuntu 20.04 kernel od 5.4.
Zainstalowałem specjalnie mint 20.1 ale pod nim jest dokładnie to samo (dodatkowo zainstalowałem kernel 5.8).
Może ktoś z Was mnie lepiej pokieruje.
Odpowiedz
#2
0
Zaproponowane tam rozwiązania opierają się o patchowanie sterownika co jest już wyższą szkołą jazdy.
Lepiej reklamować obecny moduł zamiast bawić się w "druciarstwo".
Odpowiedz
#3
0
Witam,
W zasadzie nie mam podstaw do reklamowania. Bo to był mój błąd że czytałem o T230 a potwierdziłem zakup T230A.
Odpowiedz
#4
0
Oddajesz bo nie działa kropka. Mi tak cały komputer przyjęli Smile
W normalnym sklepie nie powinno być problemu.
Odpowiedz
#5
0
Dodam, że w przypadku sprzedaży zdalnej masz standardowo 14 dni na rezygnację z zakupu i nie musisz tłumaczyć dlaczego.
Lepsze sklepy wydłużają ten okres zwrotu ponad standard wynikający z przepisów.
Odpowiedz
#6
0
Witam,
Panowie dzięki za Wasze rady odnośnie zwrotu zakupu jednak chcę go sobie zostawić. Pod win działa a pod linuxem jak mi trochę pomożecie to pewnie tez się uda.
Na stronie Mygica pojawił się zbiór nazwany sterownik pod linux, poniżej link.
https://www.mygica.com/support/
Ściągnołem to, próbowałem coś z tym z robić ale jest to dla mnie mało zrozumiałe.
Może Wy bardziej doświadczeni pokierujecie mnie co z tym "sterownikiem" zrobić.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości