Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temperatura CPU Mate vs Cinnamon (laptop)
#1
0
Wydanie Linux Mint 19.1 Tessa 64-bitowe
Procesor: Intel® Core™ i7-2630QM

Nie instalowane zadne sterowniki, nie moge sobie poradzic z temperatura. Mate w stanie spoczynku lub lekiej pracy mam miedzy 46-52stopnie, Cinnamon przy tej samej pracy 60 czasami nawet i 80 wpadnie.
Odpalam "Psensor" na Mate temp gpu nvidia 0 0 0, Cinnamon znow moim zdaniem wykazuje aktywnosc nvidii pokazujac temperatury a zadne sterowniki jak pisalem nie sa doinstalowane lub zmienione, caly czas opieram sie na "xserver-xorg-video-nouveau".
Nie zebym sie czepial do Mate ale lekko mnie to zaczyna irytowac, zmienie srodowisko na Cinnamon i juz mi lapek odlatuje, chce sobie potestowac ubuntu, cos porownac ta sama sytuacja. Na ubuntu zmienialem sterowniki, srodowiska graficzne cinnamon xfce mate z marnym skutkiem, zysk paru stopni.

Co takiego i gdzie sie zmienia ze Mint mate to prawie lodowka a cala reszta dobra na zime?
Odpowiedz
#2
0
Cześć,

Sprawdził bym na driverach nvidii jak działa. Przewaznie wysokie wykorzystanie CPU w Cinnamon zwiazane jest z software renderingiem.
Odpowiedz
#3
0
Testy na laptopie
Samsung RF711
Procesor:Intel® Core™ i7-2630QM
Gpu: Nvidia 540M

najnizsza temperatura: na zintegrowanej intela
Mint Mate - w stanie spoczynku 45-46 stopni, w trakcie zwyklej pracy przegladarka itp cos tam podskoczy do np 60 ale zupelnie bezstresowa kultura pracy i bardzo szybki ponowny spadek kiedy nic nie robimy.

Podobnie zachowuja sie systemy
Xubuntu
Ubuntu Mate
Lubuntu

Mint Cinnamon (sterowniki 390) - powiedzmy ze mozna zejsc na 53 stopnie w stanie spoczynku co ciekawe nie na intelu ale nvidii, niestety przy zwyklej pracy j/w juz znaczne skoki temperatury z dlugimi spadkami

Ubuntu 18.04 - nieporozumienie temperaturowe, spoczynek potrafi wynosic 57-65 na poszczegolnych rdzeniach.

Ogolnie sprawa wyglada tak ze jesli jakis system jest cieply to mozna mu zmieniac srodowiska, sterowniki itp a i tak cudow nie zwojujemy.Potrzebny fachowiec, ja nim nie jestem wiec moj zysk to zaledwie okolo -7stopni ktory mnie nie satysfakcjonuje skoro skoki na plus duze i dlugotrwale zejscie z temperatury.

Jesli ktos szuka czegos chlodniejszego na start, jakis tam wybor jest.
Osobiscie opieram sie na zintegorowanym intelu, lapek nie sluzy mi do gier.
Mam nadzieje ze komus to info sie przyda.
Niestety przekopujac siec dobrego lekarstwa nie znalazlem, spadki zbyt male rzedu 5-7 stopni bez utraty wydajnosci.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości