Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak upodobnić Minta XFCE do Cinamoon?
#1
0
Witam!
Pięć minut temu zainstalowałem Mint 20.1 XFCE. Przechodząc z Cinamoon'a. I mam kilka pytań, odnośnie upodobnienia XFCE do Cinamoon. Oto, co bym chciał uzyskać:

1. Czy da się zamiast Whisker Menu używać Menu start z Cinamoon (mintmenu)? Jest lepsze Big Grin

2. Jest sposób, by po najechaniu kursorem na zadanie na pasku zadań wyświetlał się jego podgląd tego okna?

3. Da się zrobić tak, by zamiast takich długich etykiet otwartych programów były zwykłe ikony (jak w Cinamoon)?

4. I na pasku zadań by te ikony po prawej stronie były mniejsze (Bluetooth, WI-Fi, powiadomienia, bateria itd.)

Pozdrawiam Big Grin
#2
0
Kombinowanie w systemie - pierwszy stopień do reinstalacji.

Jeśli Cinnamon lepiej wygląda, to zainstaluj Cinnamon.
XFCE wcale takie lekkie nie jest, jeśli włączy się wodotryski.

Próbowałeś zadać poszczególne pytania w googlu? Tak z ciekawości pytam...
#3
0
Cytat:Kombinowanie w systemie - pierwszy stopień do reinstalacji.
Reinstaluję Linuxa średnio trzy razy w tygodniu Tongue Big Grin



Cytat:Jeśli Cinnamon lepiej wygląda, to zainstaluj Cinnamon.
Wybrałem Xfce bo jest podobno stabilniejsze. A przy moich kombinowaniach w systemie potrzebuję stabilności Big Grin



Cytat:XFCE wcale takie lekkie nie jest, jeśli włączy się wodotryski.
Nie? A takie LXQT jest lekkie?



Cytat:Próbowałeś zadać poszczególne pytania w googlu? Tak z ciekawości pytam...


Odnośnie podmiany Whisker na mintmenu - tak, nic się nie dowiedziałem (wpisałem mintmenu instead of whisker)

I jeszcze tu coś zobaczyłem: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?...1#p1686101

Ale nie zadziałało Sad
#4
0
(26-02-2021, 12:09)Wunder Wungiel napisał(a):
Cytat:Kombinowanie w systemie - pierwszy stopień do reinstalacji.
Reinstaluję Linuxa średnio trzy razy w tygodniu Tongue Big Grin



Cytat:Jeśli Cinnamon lepiej wygląda, to zainstaluj Cinnamon.
Wybrałem Xfce bo jest podobno stabilniejsze. A przy moich kombinowaniach w systemie potrzebuję stabilności Big Grin



Cytat:XFCE wcale takie lekkie nie jest, jeśli włączy się wodotryski.
Nie? A takie LXQT jest lekkie?



Cytat:Próbowałeś zadać poszczególne pytania w googlu? Tak z ciekawości pytam...


Odnośnie podmiany Whisker na mintmenu - tak, nic się nie dowiedziałem (wpisałem mintmenu instead of whisker)

I jeszcze tu coś zobaczyłem: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?...1#p1686101

Ale nie zadziałało Sad
W takim razie sam szukasz niestabilności (dziury w całym). Wink
#5
0
Cytat:W takim razie sam szukasz niestabilności (dziury w całym). Wink
Nie, nawet jak coś zepsuję to reinstalacja dla mnie to nic strasznego Tongue
#6
0
(26-02-2021, 10:00)Wunder Wungiel napisał(a): 1. Czy da się zamiast Whisker Menu używać Menu start z Cinamoon (mintmenu)? Jest lepsze Big Grin
Whisker jest dosyć konfigurowalny, więc może uda się osiągnąć coś zbliżonego.

(26-02-2021, 10:00)Wunder Wungiel napisał(a): 2. Jest sposób, by po najechaniu kursorem na zadanie na pasku zadań wyświetlał się jego podgląd tego okna?
Wątpie aby XFCE miał taką funkcjonalność. Na compizie powinieneś osiągnąć taki efekt.

(26-02-2021, 10:00)Wunder Wungiel napisał(a): 3. Da się zrobić tak, by zamiast takich długich etykiet otwartych programów były zwykłe ikony (jak w Cinamoon)?
Da się.

(26-02-2021, 10:00)Wunder Wungiel napisał(a): 4. I na pasku zadań by te ikony po prawej stronie były mniejsze (Bluetooth, WI-Fi, powiadomienia, bateria itd.)
Da się.

To są 4 różne problemy.
Zgodnie z zasadami forum, proszę założyć 4 odrębne tematy.
Ten zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości