Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przesuwające sie panele na pulpicie
#1
0
Mam problem z przesuwającymi się panelami na pulpicie.
Ustawiłem panel z aplikacjami, a pod nim drugi z listą aktywnych okien (opcja rozszerzenia wyłączona, ponieważ chcę by panel był ustawiony na środku). Gdy panel z listą okien robi się dłuższy od panelu z aplikacjami zamieniają się kolejnością. W dodatku po prawej stronie ekranu mam ustawiony trzeci panel z zegarem i opcjami wylogowania. Gdy otwartych okien robi się zbyt dużo to panele ustawiaj na trzech wysokościach zamiast na 2, jak było wcześniej. Panele maja rożne wielkości, dlatego nie chcę by wszystko było umieszczone na jednym panelu.

Czy ktoś wie jak zakotwiczyć panele, aby się nie przesuwały wraz ze zmiana długości ? 

W centrum sterowania nie mam opcji ustawienia panelu lub nie wiem jak je znaleźć.
Korzystam z domyślnego panelu dla Linux Mint MATE.
Z Linuxa korzystam pierwszy raz od tygodnia, więc proszę o wyjaśnienia dopasowane do moich amatorskich umiejętności.

Pozdrawiam
Początkujący
Odpowiedz
#2
0
Wrzuć jakiś zrzut ekranu. Użyj przycisku "IMGUR" po lewej od okna tworzenia posta.
Odpowiedz
#3
0
[Obrazek: hstm9PCl.jpg]
[Obrazek: kDpPh5il.jpg]

Dodano po pewnym czasie:
[Obrazek: 1wqjSr9l.jpg]

Tak wygląda jak otworzę więcej okien.

Dodano po pewnym czasie:
[Obrazek: rEzWBMNl.jpg]
Ustawienie, gdy przesuwa się panel z prawej strony.
Odpowiedz
#4
0
Wiesz, wydaje mi się, że wbrew panującej opinii, nie wszystko da się w Linuksie ustawić Smile
Ten panel z programami to raczej, np. zastąpiłbym jakimś dockiem, np. Plank* (jest w menedżerze oprogramowania).
Nie bardzo rozumiem, co chcesz przez to osiągnąć...

*- ustawienia Planka wywołuje się w terminalu poleceniem plank --preferences.
Odpowiedz
#5
0
Właśnie moim celem było ustawienie wszystkiego wedle własnego uznania. W tym położenie paneli na pulpicie.
Odpowiedz
#6
0
Wybrałeś najmniej chyba konfigurowalne środowisko graficzne dostępne w Mincie. XFCE można bardziej udziwniać.
Czasem wymagany efekt można uzyskać, np. "kombinacjami", o których pisałem wyżej, czasem w danym środowisku nie da się lub jest to bardzo trudne i wymaga sporej wiedzy linuksowej.

A to:
Cytat:moim celem było ustawienie wszystkiego wedle własnego uznania
oznacza wszystko i nic.
Odpowiedz
#7
0
Zainstalowałem Planka, ale raczej to nie jest to :(
Bardziej podoba mi się ten panel domyślny MATE. Czy istnieje jakieś inne rozwiązanie?

Dodano po pewnym czasie:
Musiałbym zainstalować system od nowa w wersji XFCE, czy można to rozwiązać jakimś rozszerzeniem.
Odpowiedz
#8
0
Wystarczy doinstalować XFCE, nie trzeba instalować systemu od nowa.
Proszę trzymać się zasady jeden wątek=jeden problem.
Ułatwia to innym życie.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości