Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Aktywator
#1
0
Dwa pytanka.

1. Czy aktywator mogę utworzyć tylko na pulpicie?

2. Tworzę aktywator otwierający nemo jako root. polecenie "sudo nemo" i zaznaczam "Uruchamiać w terminalu?" pytanie moje jak mogę zrobić skrót klawiszowy do tego aktywatora?
#2
1
Better response on post RE: AktywatorAd. 1 Zasadniczo tak (jest najprościej) ale potem możesz go sobie przenieść w dowolne miejsce.

Ad2 2 Prawidłowa komenda powinna brzmieć pkexec nemo; nemo nie musi być uruchamiany w terminalu, skrót klawiszowy zrobisz w Menu, klawiatura, skróty, dodaj własny skrót, itd.
Możesz spróbować dodać skrót klawiszowy z pominięciem tworzenia aktywatora - powinna być taka możliwość. Mogę sprawdzić wieczorem, jakby coś.
#3
0
(29-03-2021, 08:11)yahoob3 napisał(a): Ad. 1 Zasadniczo tak (jest najprościej) ale potem możesz go sobie przenieść w dowolne miejsce.

Ad2 2 Prawidłowa komenda powinna brzmieć pkexec nemo; nemo nie musi być uruchamiany w terminalu, skrót klawiszowy zrobisz w Menu, klawiatura, skróty, dodaj własny skrót, itd.
Możesz spróbować dodać skrót klawiszowy z pominięciem tworzenia aktywatora - powinna być taka możliwość. Mogę sprawdzić wieczorem, jakby coś.
 
ad 1. ok zrozumiałem, dzięki

ad 2.Aktywator z komendą "pkexec nemo"działa. I teraz tak, tworząc skrót (Menu->klawiatura->skróty->dodaj własny skrót) i podając ścieżkę do aktywatora, nemo odpala się ale nie jako root. Natomiast wpisując komendę "pkexec nemo" nemo w ogóle się nie odpala...
#4
1
Better response on post RE: Aktywator
(29-03-2021, 18:29)sosza napisał(a): ad 2.Aktywator z komendą "pkexec nemo"działa. I teraz tak, tworząc skrót (Menu->klawiatura->skróty->dodaj własny skrót) i podając ścieżkę do aktywatora, nemo odpala się ale nie jako root. Natomiast wpisując komendę "pkexec nemo" nemo w ogóle się nie odpala...

Smile Da się zrobić... tylko małe obejście jest potrzebne:
- Tworzysz pusty plik na Pulpicie o nazwie, np. nemo-pkexec.sh
- Otwierasz go do edycji, np. xed'em i wklejasz do niego to:
Kod:
#!/bin/sh
pkexec nemo "$@"
zapisujesz i zamykasz plik. Wchodzisz PPM we właściwości i w uprawnieniach zaznaczasz "wykonanie".
- przenosisz sobie ten plik gdzieś, np. do .local w katalogu domowym i do tego pliku podajesz ścieżkę w skrócie.
[Obrazek: sIHrOPt.png]

Działa. Po wciśnięciu skrótu (u mnie testowo Ctrl+Alt+N) wyskakuje okno hasła a potem Nemo z czerwonym pakiem Wink

[Obrazek: dwQHQtt.png]
#5
0
Hehe Widzę że sposobem to i jeża można... Wielkie dzięki za pomoc. Oczywiście działa.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości