Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Problem z instalacją sterowników do drukarki Xerox.
#1
0
Witam.
Mam problem z drukarką Xerox B210v_dni , system ją widzi jako połączoną z localhost , nawet drukuje jakieś litery,cyfry itd zamiast tekstu zaznaczonego ale drukowanie da się zatrzymać tylko przyciskiem zasilania w drukarce. Pobrałem sterowniki ze strony producenta, ale nie wiem jak je zainstalować bo na codzień używam Windowsa 10, w przyszłości chcę się przesiąść na Linuxa ,ale początki są trudne :-) Pomożecie ?
#2
0
Wygląda na to, ze da się ogarnąć. Pobrałeś odpowiedni plik sterownika?
https://download.support.xerox.com/pub/d...ies.tar.gz

Klikasz PPM i wybierasz z menu "Rozpakuj tutaj", powstanie katalog o nazwie uld.
Obok okna z otwartym katalogiem otwierasz terminal i przeciągasz na okno terminala plik "install.sh" - powstanie ścieżka do pliku. Przejeżdżasz kursorem (strzałką) na początek linii i dopisujesz "sudo " (sudo i spacja). Naciskasz enter i postępujesz zgodnie z tym co instalator wyświetla.

Jeśli coś niejasne - pytaj.
Tylko opisz dokładnie co robiłeś, jeśli wyskoczą błędy, wklej je na forum (użyj znaczników CODE).
Były na forum wątki o podobnych drukarkach. W forumowej wyszukiwarce wystarczy wpisać "xerox".
Powodzenia.
#3
0
Zrobiłem jak pisałeś i wyskoczyło mi takie coś jak na zrzucie

Dodano po pewnym czasie:
(29-03-2021, 22:30)TLKB80 napisał(a): Zrobiłem jak pisałeś i wyskoczyło mi takie coś jak na zrzucie
Dalej drukuje jak szalona i nie na temat

Dodano po pewnym czasie:
(29-03-2021, 22:30)TLKB80 napisał(a): Zrobiłem jak pisałeś i wyskoczyło mi takie coś jak na zrzucie

Dodano po pewnym czasie:
(29-03-2021, 22:30)TLKB80 napisał(a): Zrobiłem jak pisałeś i wyskoczyło mi takie coś jak na zrzucie
Dalej drukuje jak szalona i nie na temat


Załączone pliki Miniatury
   
#4
0
Pewnie chodzi o typ sterownika (PCL, postscript... czy tam któryś, może to tu jest problem i chyba jest) dziś już padam. Odezwę się jutro.
Pokombinuj z tymi typami sterowników - już graficznie w Menu, drukarki.
#5
0
BUMP.
Objaw tak jakby faktycznie wskazuje na zastosowanie sterownika postscriptowego zamiast PCL (5 lub 6). Gdzieś to powinno się dać ustawić.
Sprawdź. czy w lokalizacji /opt/Xerox/prtsys masz plik o nazwie xeroxprtmgr. Jeśli tak spróbuj uruchomić go jako administrator, np. poprzez przeciągnięcie go na otwarte okno terminala, przejechanie strzałka na początek powstałej linii, dopisanie tam sudo (tak jak pisałem w pierwszym moim poście w tym wątku).
Być może w samych ustawieniach drukarki można zmienić typ sterownika.
#6
0
Nie mogę znależć tej lokalizacji

Dodano po pewnym czasie:
Po długich mękach znalazłem rozwiązanie  w necie : wpisałem w pasku wyszukiwania locallhost:631 i zalogowałem się, potem klikam administration-printer (add printer) - local printers i zaznaczam swoją , póżniej w następnej zakładce znów zaznaczam markę drukarki , model i gotowe. Rzecz jasna najpierw plik instalacyjny w terminalu . Teraz wszystko śmiga aż miło !


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości