Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Webkit2-greeter błąd
#11
0
Proszę w załączniku, oczywiście musiałem zmienić nazwy plików bo w oryginalnej postaci forum ich nie chciało dodać
.


Załączone pliki
.txt   lightdm-conf.txt (Rozmiar: 6,83 KB / Pobrań: 1)
.txt   lightdm-webkit2-greeter-conf.txt (Rozmiar: 1,43 KB / Pobrań: 1)
#12
0
Nie postąpiłeś zgodnie ze wskazówkami https://github.com/manilarome/lightdm-we...e-glorious
Cytat:Set lightdm greeter session to webkit2.
$ sudoedit /etc/lightdm/lightdm.conf
# Find greeter-session under the [Seat:*] section, uncomment it, then set its value to lightdm-webkit2-greeter.
W twoim pliku lightdm.conf jest zaś:
Cytat:...
greeter-session=lightdm-gtk-greeter
...
Dalej nie sprawdzam bo chyba w ogóle nie czytałeś wskazówek na temat instalacji.
Jak poprawisz to wklej ponownie zawartość plików.
#13
0
no przepraszam, ale nie rób ze mnie totalnego idioty, owszem od wczoraj jak na noc zmieniłem z webkit2 na gtk to reszty nie ruszałem i jak wcześniej mówiłem na webkit2 bez zmany motywu działa bez błędu... tak więc reasumując, czytałem nie raz i nie dwa, i kila razy już w życiu tą czynność robiłem tylko nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu Sad

powiem więcej obecnie jest ustawiony domyślny motyw antegros czy jak mu tam.
#14
0
Przepraszam ale nie robię z ciebie idioty.
Oceniam to co dostałem do analizy i stwierdzam tylko, że nie zastosowałeś się do wskazówek instalacyjnych motywu glorious.
Może to ma znaczenie może i nie ma, jednak aby odnaleźć źródło błędu musimy mieć konfigurację zgodną ze wskazówkami autora.
Nie miałem wiedzy co było poprzednio w tym pliku bo niby skąd miałbym ją mieć?
#15
0
/etc/lightdm/lightdm.config zmianie podlega jedna linijka greeter-session=lightdm- z gtk-greeter na webkit2-greeter
/etc/lightdm/lightdm-webkit2-greeter.conf zmianie podlega jedna linijka webkit_theme = z antergos na glorious (bo tak sobie zapisałem motyw w /usr/share/lightdm-webkit/themes)

reszta plików bez zmian...

tak czy siak ja z błędu (post #3) wnioskuję że to jakaś błędna składnia gdzieś w samym motywie...
#16
1
Better response on post RE: Webkit2-greeter błądWejdź sobie do katalogu, który wskazuje błąd:
Cytat:CONSOLE LOG [ERROR] theme_utils.dirlist(): Błąd podczas otwierania katalogu „/usr/share/backgrounds/linuxmint-ulyssa/Credits
i zmień sobie nazwę pliku Credits na Credits.txt bo skrypty tego theme glorious chyba błędnie traktują ten plik jako katalog do przeszukania.

Konkretnie to błąd jest chyba w skrypcie https://github.com/manilarome/lightdm-we...grounds.js
w poniższej funkcji:
Kod:
// Find image files recursively and save it to an array
    _findImages(dirlist) {
        let images = [],
        subdirs = [],
        recursion = 0;
        // Check image files/dir, and push it to its respective array
        for (let file of dirlist) {
            if (file.match(/(png|PNG)|(jpg|JPEG)|(bmp|BMP)/) ) {
                images.push(file);
            } else if (!file.match(/\w+\.\w+/)) {
                subdirs.push(file);
            }
        }
        // Search recursively
        if (subdirs.length && recursion < 3) {
            recursion++;
            for (let dir of subdirs) {
                let list = greeterutil.dirlist(dir);

                if (list && list.length) {
                    images.push.apply(images, this._findImages(list));
                }
            }
        }
        // Return array of images
        return images;
    }
a dokładnie w kawałku:
Kod:
else if (!file.match(/\w+\.\w+/)) {
                subdirs.push(file);
            }
#17
0
No i gitara wszystko teraz śmiga. To jest tak żenująco proste że aż mi się śmiać chce Big Grin

Tak czy siak dzięki za poświęcony czas i stawiam <browar>
#18
0
Trzeba by im zgłosić błąd.

Update:
jednak nie trzeba bo błąd jest już im znany https://github.com/manilarome/lightdm-we.../issues/32
i jest odpowiednia notka w https://github.com/manilarome/lightdm-we...ious#notes
Cytat:Non-image and directory inside /usr/share/backgrounds/ will cause an error! You will likely encounter this if you installed a package (for example archlinux-wallpaper that includes AUTHORS file).
chociaż chyba rozmijają się z prawdą bo jak widać z plikiem tekstowym i obrazami w podkatalogach też pracuje.
Problem wg mnie jest tylko wtedy gdy plik nie ma w nazwie "rozszerzenia".
Można by pomyśleć nad mądrzejszym rozpoznawaniem co jest plikiem a co katalogiem.

Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości