Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Deaktywacja ikon dowiązań na pulpicie.
#1
0
Witam. Czy to tylko mi, czy może jeszcze komuś przeszkadzają ikony dowiązań (strzałki na wielkim kwadracie), przysłaniające niemal połowę ikon właściwych na pulpicie? Czy ktoś próbował je deaktywować, albo zamieniać na jakieś zgrabniejsze?
#2
1
Better response on post RE: Deaktywacja ikon dowiązań na pulpicie.Hmmm... chyba to jest gdzieś głęboko zaszyte.
A może zamiast dowiązania, aktywator?
Do pliku, np. można tak dać w poleceniu: xreader 'file:///home/jw/Pulpit/PLIK.pdf'
Trzeba tylko podać, jakim programem plik ma się otwierać (katalog: nemo 'file:///home/jw/Pulpit/darkBB')
Te apostrofy tu akurat nie są potrzebne, bo w ścieżkach nie ma spacji ale gdyby były, to już apostrofy potrzebne będą.
#3
0
@UP

EDYTA: Smile
Jest https://forums.linuxmint.com/viewtopic.p...7#p1630077
Dotyczy tylko katalogów. Dodaje aktywator/skrót na Pulpit do katalogu (bez tej nieszczęsnej strzałki, więc uwaga bo wygląda jak zwykły katalog Smile), który klikniemy PPM i z menu wybierzemy "Create a launcher to the Desktop"

I jakoś działa Wink Opis w Menu zmieniłem edytując plik ~/.local/share/nemo/actions/add_launcher_to_desktop.nemo_action
[Obrazek: HPpYSje.png]
#4
Thumbs Up 
0
Dzięki "yahoob3". To rozwiązanie z aktywatorami w zasadzie mnie urządza, bo odnośniki mam jedynie do plików. A że mam ich zaledwie kilka, więc utworzenie "na piechotę" tych kilku nietypowych aktywatorów, nie bolało. Gdybym miał tego więcej i na dodatek różnego rodzaju, to pewnie wykasowałbym symboliczne ikony. Nie mniej szkoda że nie mamy prostej możliwości wyłączenia tych symboli (tak jak w Windzie). No ale nie wymagajmy zbyt wiele, Cinnamon i tak jest już rewelacyjny, a jeszcze się rozwija. Dzięki za podpowiedź.
#5
0
W sumie, to jeszcze zamiast podawania konkretnego programu do otwierania pliku, można wpisać xdg-open wtedy plik będzie otwierał się w programie przypisanym w ~/.config/mimeapps.list do danego typu pliku.

Zamykam, bo tu rozwiązania w sumie nie ma.
Usuniecie pliczków graficznych ze strzałkami, to też obejście.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości