Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PodpisGOV nie działa
#1
0
Cześć,

ktoś próbował logować się podpisem kwalifikowanym do ProfiluZaufanego? Jest teraz nowa aplikacja PodpisGOV, która powinna to umożliwiać, ale po instalacji, która wygląda na poprawną, nie pojawia się okno wyboru profilu. Sprawdzałem na Mozilli i Chromium, nie da się Sad W obu przeglądarkach nie ma przycisku "zaloguj", który się powinien pojawić po instalacji aplikacji, jest tylko komunikat o potrzebie pobrania aplikacji PodpisGOV. Przy próbie pobrania pojawia się komunikat o nie rozpoznaniu systemu. Oczywiście instalator w wersji deb 64bit można pobrać "ręcznie" i jak pisałem wyżej instaluje się bez komunikatu o błędzie.
Odpowiedz
#2
0
Gdybyś podrzucił jakieś linki... nasze strony GOV nie grzeszą... w sumie niczym nie grzeszą Wink
Mogę spróbować w weekend coś sprawdzić. Na co dzień używam podpisu kw. ale na Windows.

Opisz jakiego czytnika używasz i jak go instalowałeś, bo tu może być problem.
Odpowiedz
#3
0
@Up.

Nie jestem w stanie tego uruchomić (pewnie za głupi jestem).
Ogólnie rzecz ujmując... FU gov.pl i wasze wynalazki.

Maszyna wirtualna z Windows załatwia sprawę. Nawet tu, piszą jakby wszystko działało OOTB... https://test.giif.mofnet.gov.pl/blog/201...-Linuksem/

U mnie po prostu nie widzi karty, a w zasadzie komponentu technicznego w postaci podpisu na karcie pomimo:
Kod:
jw@mint:~$ sudo service pcscd status
[sudo] hasło użytkownika jw:        
● pcscd.service - PC/SC Smart Card Daemon
     Loaded: loaded (/lib/systemd/system/pcscd.service; indirect; vendor preset>
     Active: inactive (dead) since Sat 2021-04-17 18:25:27 CEST; 19min ago
TriggeredBy: ● pcscd.socket
       Docs: man:pcscd(8)
    Process: 74369 ExecStart=/usr/sbin/pcscd --foreground --auto-exit (code=exi>
   Main PID: 74369 (code=exited, status=0/SUCCESS)

kwi 17 14:15:47 mint systemd[1]: Started PC/SC Smart Card Daemon.
kwi 17 18:25:27 mint systemd[1]: pcscd.service: Succeeded.
Odpowiedz
#4
0
Sterowniki, chodzi o sterowniki Sad

https://test.giif.mofnet.gov.pl/blog/201...-Linuksem/
Tutaj jest uwaga, że brak sterowników dla kart "Dark". A ja właśnie takiej używam. Cóż, jak będę miał czas, to do tego przysiądę, teraz po prostu nie mam na to czasu, a tez liczyłem, że zadziała "od ręki"
Odpowiedz
#5
0
Moja to Carbon, a i tak nie chce "pokazać" klucza.
Może kiedyś na spokojnie też do tego siądę...
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości