Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Niska prędkość WiFi (21Mbps)
#11
0
(20-04-2021, 18:12)dedito napisał(a): 1 karta wifi wystarczy na hotspota.
Cel jest taki, aby sprawdzić, jaką prędkość osiągniesz na takim połączeniu.
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...4#pid11984

Trzymając się terminologii kolegi yahoob3, chyba mam za mało doświaczenia.  Big Grin
W momencie gdy uruchomię hotspota, mój lapek jest widoczny, mogę się z nim połączyć. Ale nie ma netu. Internet jest gdy podłączę lapka po kablu. Czyli wtedy wykorzystywane są dwie karty zamontowane w laptopie.

No nic, będę kombinował z innym routerem. ;-)
Odpowiedz
#12
0
Bo to własnie tak jest, że ciągniesz z kabla (żeby inaczej nie napisać Wink i rozgłaszasz przez kartę WIFI.
Tak działa pięknie i bezproblemowo, kwestia dodania: Połączenia sieciowe, +, WIFI, Utwórz i ustawienie w trybie Hot Spot

[Obrazek: eqeoJ82.png]
Odpowiedz
#13
0
Ja w penym momencie napisałem:
"Poza tym na moją skromną wiedzę, jeśli posiadam w lapku jedną kartę Wifi, to hotspota chyba nie dam rady zrobić."

Wydaje mi się, że to zdanie jest dość proste, wykluczające (teoretycznie) posiadanie więcej niż jednej karty sieciowej.

Gdy mogę wykorzystać do stworzenia hotspota dwie karty sieciowe, to nie ma problemu. Da się to zrobić. ;-)

Rozglądam się za routerem przyzwoitym. Coś polecicie? :-)
Chyba kupię nowy. Nie to, że mi w tym telefonie ta prędkość tak bardzo przeszkadza. :-)
Mam też inny problem, i wiele wskazuje na to że to problem właśnie sieci, routera.
Odpowiedz
#14
0
Możesz mieć też jedną kartę WiFi i jedną kartę przewodową, co jest niejako standardem w laptopach, resztę opisał już yahoob3.
Z routerów to na niewygórowane potrzeby domowe to jakiegoś tplinka (np. Archer C6), najlepiej już dwuzakresowy z AC.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości