Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dopasowanie systemu
#1
0
Witam serdecznie.
Posiadam to oto takiego notbooka : Asus Ee 1001CH

Dane techniczne
netbook ASUS Eee PC X101CH 10,1" Intel® Atom™ N2600 - 1GB RAM - 320GB Dysk - Win7
Parametry ekranu 
 
Ekran
10,1 cala, 1024 x 600 pikseli
Typ matrycy
matowa LED
Procesor 
 
Model procesora
Intel® Atom® N2600
Częstotliwość taktowania
1,6 GHz
Liczba rdzeni procesora
2
Pamięć podręczna CACHE
1 MB
Pamięć RAM 
 
Pamięć RAM
1 GB
Karta graficzna 
 
Model karty graficznej
Intel®
Wbudowane dyski 
 
Typ podłączenia 
SATA I
Dysk HDD
320 GB
Prędkość obrotowa
5400 obr/min



Chiałbym wgrać na niego linuxa .Czy wybór Linux Mint to dobre rozwiązanie czy polecilibyście co innego .
Odpowiedz
#2
0
Nie. Piszę z autopsji.
Od Minta trzymaj się z daleka na tym netbooku. Miałem - tragedia. Jak poczytać, czy posłuchać muzyki można, tak o sensownym przeglądaniu internetu zapomnij.
Dołożenie RAMu też nic nie da. To Atom.
Odpowiedz
#3
0
(29-04-2021, 09:01)yahoob3 napisał(a): Nie. Pisze z autopsji.
Od Minta trzymaj się z daleka na tym netbooku. Miałem - tragedia. Jak poczytać, czy posłuchać muzyki można, tak o sensownym przeglądaniu internetu zapomnij.
Dołożenie RAMu też nic nie da.
 Ja rozumiem że to duże g.... ale jakoś muszę zrobić coś z nim bo szkoda żeby leżał nieużywany . Dlatego pytam czy może jakiś linux się nada bo winda to za dużo chyba .
Odpowiedz
#4
0
Najlepszym rozwiązaniem będzie AntiX, szczególnie w w wersji Net.
Odpowiedz
#5
0
Coś leciutkiego... może Antix?
Tylko, jak mówię o internecie zapomnij. Druga sprawa, że to 32-bitowy komputer. Jako odtwarzacz muzyki, może filmy z pendriva, maszyna do pisania... i to w zasadzie tyle.
U mnie na czystym Debianie robił za radio internetowe - nie z przeglądaraki tylko przez radiotray.
Można spróbować dołożyć RAM do, zdaje się max. 4 GB i włożyć dysk SSD ale nawet Onetu komfortowo nie poczytasz Smile
Odpowiedz
#6
0
(29-04-2021, 09:15)yahoob3 napisał(a): Coś leciutkiego... może Antix?
Tylko, jak mówię o internecie zapomnij. Druga sprawa, że to 32-bitowy komputer. Jako odtwarzacz muzyki, może filmy z pendriva, maszyna do pisania... i to w zasadzie tyle.
U mnie na czystym Debianie robił za radio internetowe - nie z przeglądaraki tylko przez radiotray.
Można spróbować dołożyć RAM do, zdaje się max. 4 GB i włożyć dysk SSD ale nawet Onetu komfortowo nie poczytasz Smile
Tutaj na tej płycie się nie da wszystko jest wlutowane na płycie Big Grin
Odpowiedz
#7
0
Jeżeli AntiX nie będzie pasował, to może być jeszcze Windows XP. Władymir Putin go używa Smile
Odpowiedz
#8
0
Mam identyczny netbook z tym że zamiast 1 GB Ram mam 3 GB.
Mam wgrany Antix 17.1 i spokojnie da się go użytkować. Używam w nim pakiety biurowe i net da się przeglądać. Tragedii nie ma. YT też idzie bez problemu.
Odpowiedz
#9
0
Nie skreślał bym tej maszyny ze względu na "słaby" procesor.

Mnie się udało uruchomić Minta na netbooku z Intel Atom N450 (1 rdzeń 2 wątki). Tyle, że tam 2 GB RAM było.
Nawet 64bitowy system działał. I nawet do połączeń przez Skype dało się tego użyć.
Ale wygoda użytkowania pozostawiała wiele do życzenia.

Może jak dołożysz RAM... Może np. z MXlinux (z Xfce)...

Ale i tak będzie to słabsze od przeciętnego smartfona.
Odpowiedz
#10
0
Problem z prockiem jest taki, że to "32-bitowiec".
Nic tam nie dołoży bo pisał przecież, że nie można.

Aktualizacja: Procek jest jednak 64-bitowy https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/...6-ghz.html
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości