Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dopasowanie systemu
#11
0
Procesor teoretycznie mógłby obsłużyć więcej RAM... do 2,44 GB
Ale jak nic tam nie dołoży to nic na to nie poradzę.

MX Linux ma jeszcze obrazy 32bitowe... Ale szału nie będzie.
Odpowiedz
#12
0
Odradzam MXa. U mnie wysypał się tuż po instalacji. AntiX jest bardziej stabilny i lżejszy.
Odpowiedz
#13
0
(29-04-2021, 14:51)omkar napisał(a): Odradzam MXa. U mnie wysypał się tuż po instalacji. AntiX jest bardziej stabilny i lżejszy.

MX Linux rzeczywiście potrafi wysypać się już po pierwszej aktualizacji... Ale zazwyczaj da się to naprawić.
Graficzny menedżer aktualizacji z MX jest po prostu niedorobi... niedopracowany.

AntiXa komentował nie będę ale MX i AntiX mają sporo związków.

A na podanej konfiguracji imo można osiągnąć najwyżej satysfakcję, że jeszcze się udało coś zainstalować. Bo już uruchomienie przeglądaki internetowej będzie zbyt wyczerpujące dla zasobów sprzętowych.
Odpowiedz
#14
0
(30-04-2021, 11:57)hephalump napisał(a): ... uruchomienie przeglądaki internetowej będzie zbyt wyczerpujące dla zasobów sprzętowych.

Uruchomienie przeglądarki internetowej nie będzie wyzwaniem dla zasobów sprzętowych.
Korzystanie z tej przeglądarki na współczesnych stronach internetowych już tak, będzie to wyzwanie lub zadanie ogólnie niemożliwe w realizacji.
Odpowiedz
#15
0
Największym problem są wymagające strony internetowe, a nie same przeglądarki. Można dodatkiem NoScript  wyłączyć obciążające elementy stron internetowych, a uBlockiem Originem zablokować reklamy. Zamiast Firefoxa jest możliwość użycia lżejszej przeglądarki Pale Moon. Stara wersja Opery posiada opcję turbo, która przyśpiesza ładowanie stron.
Odpowiedz
#16
0
Dziękuję dedito i omkarowi za doprecyzowanie mojej wypowiedzi na temat użycia przeglądarki internetowej na starym komputerze.
Przeglądarka ta jak sama nazwa wskazuje powinna umożliwiać przeglądanie stron internetowych, a nie tylko się uruchamiać.

Pozdr
M
Odpowiedz
#17
0
Nie ma problemu, jak widzisz dbamy o precyzję wyrażania myśli Smile
Odpowiedz
#18
0
Witam
Tak się składa że dwa tygodnie temu na komputerze o praktycznie identycznej konfiguracji zainstalowałem Linux Mint 19.2 Cinnamon. Niżej podaję kilka informacji na temat jego funkcjonowania (czasy zmierzone stoperem):
- od startu do ukazania się ekranu powitalnego 1:46:58
- start strony Forum Linux Mint Polska ( z zakładki !) 03:72 sek
- otwieranie Firefox-a 00:26:61
- wyszukiwanie strony 4:12
- otwieranie niezbyt rozbudowanej strony 4:03
Ale nie wszystko wygląda tak różowo - otwieranie dużego forum z mnóstwem obrazków, reklam itp. trwa 2:50:11 (akurat mnie to nie przeszkadza bo mieszam wtedy herbatę, innym może tak).
Te przykłady świadczą, że stary komputer też może się na coś przydać, mnie służy do poznawania Minta bez stresu, że coś zepsuję. Na zakończenie dodam, że fabrycznie był na nim zainstalowany Win 7 starter. Jedno co mu najlepiej wychodziło to mulenie. Teraz w porównaniu z poprzednim stanem to rakieta.
P.S. Zapomniałem dodać, że pomiary wykonałem w lesie na połączeniu internetowym przez modem LTE     USB (wynik SPEEDTEST 29/24,54/5,96)
Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
0
Xfce jest lżejszy i szybszy.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości