Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bład kopiowania
#1
0
Witam
Mam problem z kopiowaniem plików na inne partycje, wyskakuje mi błąd "Nie można utworzyć pliku" Dotyczy to partycji win-dosowskich jak i linuxowych. Przykładowo pobieram plik "x" z Firefoxa, zapisuje mi się w katalogu "pobrane". Kopiując go na tą samą partycję "/home" da radę. Ale jeśli chce skopiować np na "/" lub "Win10" wyskakuje mi błąd. Parę dni temu było wszystko ok. Nie wiem czy nie jest to problem po aktualizacji. Ktoś może coś poradzić?
Odpowiedz
#2
0
Kopiowanie w obrębie /home wykonuje użytkownik. W obrębie "/" może to robić root, czyli spróbuj uruchomić "Pliki" jako administrator i dopiero wtedy kopiować poza /home. Co do Windows, to być może musisz nadać uprawnienia zapisu dla użytkownika/ów. Może też być sytuacja, że W10 po którejś z aktualizacji zmienił "zamykanie systemu" na "hibernację" i masz partycje windowsowe w trybie tylko do odczytu przez Linuksa.
Odpowiedz
#3
0
Ewentualnie jeszcze dysk mógł się zamontować z wyższymi uprawnieniami. Do sprawdzenia pod PPM.
Odpowiedz
#4
0
Sprawa chyba miała coś wspólnego z Win10, nie wiem czemu ale po 3 godzinkach odpoczynku kompa, wszystko zaczęło działać. Dodam że jako root mogłem kopiować na partycję "/" i "/home" ale nie mogłem na pustą partycję "ext4" i win-dosowskie. Nie mam pojęcia o co chodziło.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości