Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Przywracanie domyślnych ikon
#1
0
Sprawa prawdopodobnie banalna, ale nie pamiętam jak to rozwiązać a znaleźć nie mogę. 

Jakiś czas temu (dosyć spory) podmieniłem sobie kolor wybranych ikon w /home w taki sposób żeby na TV z daleka były lepiej widoczne. 
Obecnie dorzuciłem sobie nowy zestaw ikon i bym chciał żeby wszystkie miały ten sam styl, ale te kolorowe się nie zmieniły jak go ustawiłem. 
Problem polega na tym, że nie pamiętam jak zmieniałem kolor katalogów (gdybym pamiętał to bym odwrócił Wink ). Pod PPM nie ma nic ciekawego, w /home globalnie też nic nie znalazłem takiego co by pomogło. 

Mint 19.1 mate, paczka pobrana stąd https://www.mate-look.org/p/1432212/ (chociaż to chyba mało istotne), styl wrzucony do usr/share/icons. 

Propozycje 'na szbko' z shoutboxa nie pomogły na razie (a do najnowszych już nie daje rady przewinąć jeżeli były).
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel
#2
0
A instalowałeś ten programik, o którym pisałem? ("folder-color-caja")
Powinieneś mieć coś takiego pod PPM na katalogu...

[Obrazek: pMjvtmb.png]

Na dole po prawej masz... "Domyślny"

Programik pojawia się w PPM menu po restarcie komputera.
Zakładam, że masz MATE... gdzieś o tym pisałeś, zdaje się.
#3
0
Dla własnej wygody czcionki, ikony i motywy najlepiej wrzucać do  /home/twój_użytkownik/.odpowiednia_nazwa_folderu(lokalnie, a nie globalnie). Kropka przed nazwą folderu znaczy się tylko tyle, że to ukryty folder. W razie co można odkryć ukryte foldery i usunąć bez cudowania z prawami dostępu.
#4
0
@YB3
Dokładnie tak, tej paczki mi brakowało chociaż jestem 100% pewien, że nic z nią nie robiłem (typu purge itd.). Nie mam pojęcia jak to się stało żeby przestała nagle być w systemie, chociaż wcześniej używałem do zmiany tych kolorów. Prawdopodobnie brakło jej przy distro-upgrade.
Nie widziałem w SB tej odpowiedzi bo tak daleko nie daje przewinąć a nie zdążyłem w porę wbić.
W każdym razie, ta paczka rozwiązuje problem, dzięki za podpowiedź.

@Ciachu
Dla mnie jeden ... czy local czy global, i tak sam używam kompa. Na wszelki wypadek, gdybym musiał robić konta userom (chociaż nie przewiduję), wolałem żeby mieli możliwość ustawienia sobie tych ikon. No i z automatu zabezpiecza mnie to przed niespodziankami w przypadku pracy na koncie usera.

[do zamknięcia]
-------------
MSi GV72-8RE | Mint 19.1 | kernel 4.15.0-156-generic x86_64 | Mate 1.20.1 | Nvidia GeForce GTX 1060 + Intel


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości