Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APU AMD Renoir 4500u i Mint
#11
0
Ułatwieniem przy instalacji jest po ściągnięciu odpowiedniego kernela, przeciągnięcie pliku *.deb na otwarte okno terminala, przejechanie strzałką na początek linii i dopisanie sudo dpkg -i. U mnie plik na pulpicie... polecenie zatem wygląda następująco:
Kod:
sudo dpkg -i '/home/jw/Pulpit/linux-headers-5.11.18-051118-generic_5.11.18-051118.202105020631_amd64.deb'
Apostrofy pomocne są jeśli w ścieżce do pliku lub jego nazwie występuje/ą spacja/spacje.
#12
0
Według mnie kernel 5.8 zastosowany w edycji edge jest ok do normalnego użytkowania, a problemy miałem głównie po aktualizacji do 5.8 na zwykłym mincie cinnamon. Brat mi jeszcze podpowiedział że warto by było zaktualizować bios dla tej platformy co pewnie zrobię na dniach.

Po instalacji sterownika amdgpu-pro zastałem artefakty graficzne na całym pulpicie. Gdybym to ja miał korzystać z tego komputera to śmiało brnąłbym w to dalej bo kocham linuksa za to że jest czysty i uczciwy wobec użytkownika . Jednak jako że sprzęt ma być użytkowany bezproblemowo przez mojego staruszka to odpuszczam i instaluję mu winzgrozę. Chciałem dobrze myśląc, z swojej perspektywy, o tym co daje linux. Tata i tak by tego nie docenił Sad

Być może instalowanie nowszych kerneli jeszcze by pomogło (jeśli nie popsuło) ale nie chcę ryzykować tym że pewnego dnia coś się tacie posypie po którejś aktualizacji. Jeśli zainstaluję 5.12 i będzie dobrze to jaką mam pewność że następna czegoś nie skaszani? Na normalnym mincie aktualizacja do 5.8 robiła problemy, w przeciwieństwie do 5.8 użytego w edycji 'edge'. Użytkownicy manjaro również się skarżą na aktualizacje. To nie mój komputer i nie widzę sensu aby w to brnąć dalej bo tata nie będzie w stanie sobie ogarniać takich kwestii.


Ogólnie mogę polecić dla ogarniętego użytkownika podobną specyfikację. Laptop jest mega bo odpaliłem przez wine na jego niskonapięciowym apu, na zasilaniu z baterii, Skyrim'a w fullhd Smile
#13
0
Jak mu załączysz robienie migawek to nawet jak coś się posypie będzie można bezproblemowo cofnąć do stanu wcześniejszego.
#14
0
Tata nie ogarnie migawek Smile Sam miałem problem po tym jak gpu zaczęło sypać artefaktami. Odinstalowałem sterowniki na ślepo z terminalu :/

Swoją drogą to zacznę kiedyś nowy temat odnośnie migawek. Gdzieś obiło mi się o oczy że Garuda pozwala na ich na obsługę z poziomu gruba i chciałbym u siebie mieć podobną możliwość. (pewnie z terminalu też da się obsłużyć timeshift)

Kwestię laptopa uznaję za zamkniętą Smile Dziękuję wszystkim za błyskawiczną reakcję i pomoc.
#15
0
Ok, zamykamy.
#16
0
(06-05-2021, 21:38)dedito napisał(a): Ok, zamykamy.

W sumie trzeba, bo ani skakanie po dystrybucjach, ani wrzucanie jednej linijki z logu bez podania kontekstu (np. jakaś instrukcja w procesorze nie jest obsługiwana) nie przybliży nas do rozwiązania problemu.

---

BTW przy okazji Liquorix'a warto pamiętać, że ten kernel ma inne nastawy, "na ostro" i do zwykłego używania szkoda zachodu bo komp się może grzać.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości