Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skype dla firm, Skype, Linux i Windows.
#11
0
Użyj Zoom'a. On ma wersję również dla Linuksa. Brałem już udział w spotkaniach na Zoomie i wszystko działało bez zarzutu.
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#12
0
Zoom nie jest bezpieczny. Można poczytać o tym w necie. Ja używam Signala.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#13
0
Signal dla niektórych też jest podejrzany. Przez blisko rok była cisza na githubie. Jak coś przemycili w kodzie, to trochę potrwa zanim zostanie to upublicznione.
Odpowiedz
#14
0
(09-05-2021, 16:06)omkar napisał(a): Zoom nie jest bezpieczny. Można poczytać o tym w necie. Ja używam Signala.

Jak będzie musiał prowadzić szkolenia dla foliarzy, to zawsze może użyć Wire.  Wink  Wprawdzie wersja dla Linuksa to jeszcze beta, ale można też korzystać przez przeglądarkę. Równie bezpieczny jest Threema, ale nie ma wersji dla Linuksa (ani w ogóle na desktop). Co istotne, firmy które są ich właścicielami są ulokowane w Szwajcarii, tam też znajduje się obsługująca je infrastruktura.

(09-05-2021, 17:40)ciastek1981 napisał(a): Signal dla niektórych też jest podejrzany.
Nie tylko przez ciszę na GitHubie. Wystarczy fakt że maszyny na których działa, są na terenie USA Cool
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



Odpowiedz
#15
0
W najbliższym czasie Telegram wprowadzi wideokonferencje oraz planowanie spotkań na dzień i godzinę wtedy zabawa co jest "lepsze" zacznie się od nowa.



Wczoraj patrzyłem Line, ale na dystrybucjach można korzystać jedynie z wtyczki do Chrome. Trzeba by przetestować jak to działa.
Odpowiedz
#16
0
Ten zoom wygląda na taki gdzie wszystko można uruchomić przez przeglądarkę internetową, więc w sytuacji awaryjnej jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
W pierwszej fali covidowej to był nawet bardzo popularny program do pracy zdalnej.
Odpowiedz
#17
0
Z tego co podaje Wikipedia niezły jest Jitsi i wygląda na to, że i u nas w PL stosowany jest w praktyce (zdalne rozprawy sądowe). Repo oczywiście jest na githubie.

Lanie wody o tym https://www.nytimes.com/wirecutter/revie...g-service/
Odpowiedz
#18
0
(09-05-2021, 21:11)ciastek1981 napisał(a): W najbliższym czasie Telegram wprowadzi wideokonferencje oraz planowanie spotkań na dzień i godzinę wtedy zabawa co jest "lepsze" zacznie się od nowa.



Wczoraj patrzyłem Line, ale na dystrybucjach można korzystać jedynie z wtyczki do Chrome. Trzeba by przetestować jak to działa.

Telegram ma swoje zalety, ale w przeciwieństwie do Signala, nie szyfruje wszystkich treści i na trwałe przechowuje je na swoich serwerach - klik.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#19
0
(10-05-2021, 07:14)omkar napisał(a): Telegram ma swoje zalety, ale w przeciwieństwie do Signala, nie szyfruje wszystkich treści i na trwałe przechowuje je na swoich serwerach - klik.

Czy ty uważasz, że jakiś copywriter poza przepisywaniem z netu zna się na bezpieczeństwie komunikatorów ( ͡• ͜ʖ ͡• )

Temat bezpieczeństwa komunikatorów to temat dla nas czysto teoretyczny. Żaden z nas się na tym nie zna ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯

Subiektywnie napiszę, że dobrym zwyczajem w firmach/instytucjach byłoby stawianie własnych serwerów XMPP i tego typu podobnych rozwiązań, a nie sięganie po popularne rozwiązania.
Odpowiedz
#20
0
Ostatnio miałem zajęcia z firmą IT właśnie przez Zoom'a, z innych rzeczy zrezygnowali.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości