Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z logowaniem po update
#1
0
Witam serdecznie MIĘTUSÓW
Mam problem z logowaniem po Updacie systemu.
Pojawia mi się okno logowania z moim user name. Kiedy wpisuję hasło to samo okno pojawia się po raz kolejny.
Próbowałem w GRUB wystartować ze starszym kernelem ale pojawia się to samo. Hasło jest poprawne.
Dodam, że kiedy wbijam inne hasło wyskakuje komunikat że nie prawidłowe.
KTOŚ COŚ???
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Problem z logowaniem po updateCzasami taki problem występuje przy zmianie uprawnień pliku .Xauthority z użytkownika na root i trzeba to odwrócić.
Kiedy się pojawi ekran logowania otwórz konsolę skrótem Ctrl+Alt+F1
Zaloguj się i wykonaj te polecenia:

Kod:
sudo chown -Rc $USER:$USER $HOME

Kod:
cd $HOME/ && sudo rm .Xauthority

Powróć do ekranu logowania Ctrl+Alt+F7
Odpowiedz
#3
0
(11-05-2021, 00:51)magnus napisał(a): Czasami taki problem występuje przy zmianie uprawnień pliku .Xauthority z użytkownika na root i trzeba to odwrócić.
Kiedy się pojawi ekran logowania otwórz konsolę skrótem Ctrl+Alt+F1
Zaloguj się i wykonaj te polecenia:

Kod:
sudo chown -Rc $USER:$USER $HOME

Kod:
cd $HOME/ && sudo rm .Xauthority

Powróć do ekranu logowania Ctrl+Alt+F7
Super. Wielkie dzięki
Zaraz wypróbuję
Odpowiedz
#4
0
Gdyby nie zadziałało to także w konsoli sprawdź czy jest wolne miejsce na partycjach:

Kod:
df -h
Odpowiedz
#5
0
(11-05-2021, 11:44)magnus napisał(a): Gdyby nie zadziałało to także w konsoli sprawdź czy jest wolne miejsce na partycjach:

Kod:
df -h
No niestety poprzednie rozwiązanie nie zadziałało. Co do miejsca na partycjach to wiem że bardzo mało było na partycji systemowej jeszcze przed updatem.
Nie wiem co mi tak zaśmieca tę partycję??

Dodano po pewnym czasie:
(11-05-2021, 13:13)adamsky289 napisał(a):
(11-05-2021, 11:44)magnus napisał(a): Gdyby nie zadziałało to także w konsoli sprawdź czy jest wolne miejsce na partycjach:

Kod:
df -h
No niestety poprzednie rozwiązanie nie zadziałało. Co do miejsca na partycjach to wiem że bardzo mało było na partycji systemowej jeszcze przed updatem.
Nie wiem co mi tak zaśmieca tę partycję??
Właśnie usunąłem stere jądro i powtórzyłem całą procedurę ale niestety bez efektu :-(
Odpowiedz
#6
0
Jeżeli używasz wersji 19.3 to spróbuj także usunąć plik .ICEauthority

Kod:
cd $HOME/ && sudo rm .ICEauthority
Odpowiedz
#7
0
(11-05-2021, 14:00)magnus napisał(a): Jeżeli używasz wersji 19.3 to spróbuj także usunąć plik .ICEauthority

Kod:
cd $HOME/ && sudo rm .ICEauthority
Niestety to również nie zadziałało.
Mam na innym dysku starszą Sonyę zastanawiam się czy z jej poziomu nie rozszerzyć partycji "/" ale nie wiem czy to nie będzie zbyt duża ingeręcja w system i czy po tym zabiegu uda mi się postawić system na nogi??
Odpowiedz
#8
0
Jak za mało miejsca to poszukaj co zapycha dysk.
Przeskanuj sobie dysk pod kątem największych rozmiarów.
Kod:
sudo du -cks /*|sort -rn
Możesz też skorzystać z programów baobab lub ncdu.
Odpowiedz
#9
0
Wyczyszczenie archiwum pakietów może pomóc:

Kod:
apt clean

Z rozszerzeniem partycji nie powinno być problemów. Najlepiej uruchomić pendrive z Mintem Live i użyć GParted.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości