Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aktualizacja zainstalowanego systemu rozważania ogólne..
#11
0
Zainstalowałem przed D11 i też własnie się zastanawiam. W źródłach oprogramowania wskazane są 2 źródła. Myślałem, że jedno do D. , a drugie do Mint. A teraz już nie wiem. Po tym co tam pisze nie jestem pewien.  Jeśli jest tak jak piszesz, że LMDE to 100% D. to powinno się udać.

Czy to my powinniśmy wskazać systemowi źródło D11 czy zrobią to twórcy Minta czyli czekać ?
Odpowiedz
#12
0
Czekać. Próbowałem i nie jest to takie proste. Są zależności między pakietami, które sprawiają, że LMDE to nie tylko "mintowa" nakładka na Debiana, ale to inna dystrybucja. Jeśli masz dużo wolnego czasu i nie przeszkadza Ci niestabilność systemu, to możesz próbować. Ja odpuszczam. :/
Odpowiedz
#13
1
Better response on post RE: aktualizacja zainstalowanego systemu rozważania ogólne..Przechodzenie z LMDE4 na Debiana 11 jest mniej więcej jak przechodzenie z Debiana 10 na Debiana 11, czyli jest to większa operacja.
Dodatkowo mogą dojść jakieś konflikty wynikające z paczek w repozytoriach Minta, które były budowane dla Debiana 10.

(04-10-2021, 09:16)tomsdb napisał(a): .. LMDE to nie tylko "mintowa" nakładka na Debiana, ale to inna dystrybucja. ...

Ja twierdzę odwrotnie, że LMDE to, mniej lub bardziej, tylko "mintowa" nakładka na Debiana.
Poza innym zestawem oprogramowania, konfiguracją i wyglądem to Debian z dodatkowymi repozytoriami Minta.
Analogicznie można powiedzieć, że Mint to "mintowa" nakładka na Ubuntu.

Ogólnie spróbować można przejścia z LMDE4 na Debian 11 jak ktoś ma czas i chęci, bo wydaje mi się, że to powinno się udać.
Wykonanie kopii danych przed zmianą wersji systemu uważam za obligatoryjną.
Odpowiedz
#14
0
I co wy na to ?   Smile

  https://youtu.be/e7Vho2Ul3jY
Odpowiedz
#15
0
Na co konkretnie mamy zwrócić uwagę, bo jak rozumiem udało mu się zaktualizować debiana 10 do 11 z zostawieniem repozytorii LMDE4, słowem potwierdza, że da się zrobić to o czym pisałem wcześniej.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości