Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane prosty skrypt, jak uruchomić bez terminala
#1
0
Stworzyłem prosty skrypt, którego zadaniem jest skopiowanie pliku do katalogu z operą.

Kod:
#!/bin/sh

cp -a libffmpeg.so /usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera/

Co zrobić, żeby zrobić to z uprawnieniami administratora?
A poza tym chciałbym to uruchamiać jednym kliknięciem nie bawiąc się przy tym w terminalu.
Nie wiem jak to zrobić. Pomóżcie.
Kto nie próbuje, ten nie umie. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupi ludzie.   Tongue
#2
1
Better response on post RE: prosty skrypt, jak uruchomić bez terminalaWytaczanie armaty na muchę.
Stwórz sobie alias, a najlepiej akcję w MP.
#3
0
Hmmm... a czy skrypt uruchamiany na prawach roota ze skrótu klawiszowego może być?

Kod:
#!/bin/sh

pkexec cp -a libffmpeg.so /usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera/ "$@"

I do tego skryptu dodajesz własny skrót klawiszowy w "Klawiatura"... podanie hasła, rzecz jasna, wymagane. Smile
#4
0
(29-06-2021, 20:25)yahoob3 napisał(a): Hmmm... a czy skrypt uruchamiany na prawach roota ze skrótu klawiszowego może być?

Kod:
#!/bin/sh

pkexec cp -a libffmpeg.so /usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera/ "$@"

I do tego skryptu dodajesz własny skrót klawiszowy w "Klawiatura"... podanie hasła, rzecz jasna, wymagane. Smile

Pyta o hasło, ale nic się nie dzieje. No i po dodaniu pkexec znika kolorowanie składni cp. Jakby nie rozumiało tego
pkexec.
Kto nie próbuje, ten nie umie. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupi ludzie.   Tongue
#5
1
Better response on post RE: prosty skrypt, jak uruchomić bez terminalaSpróbuj zmienić grupę właściciela skryptu na roota (właściwości pliku, zakładka uprawnienia)... tylko masz XFCE... testowałem na Cinnamonie.

EDIT:

Podaj też pełną ścieżkę do libffmpeg.so
#6
0
(29-06-2021, 20:45)yahoob3 napisał(a): Spróbuj zmienić grupę właściciela skryptu na roota (właściwości pliku, zakładka uprawnienia)... tylko masz XFCE... testowałem na Cinnamonie.

EDIT:

Podaj też pełną ścieżkę do libffmpeg.so

Zmieniłem na roota. Dodałem pełną ścieżkę i dopiero po dodaniu pełnej ścieżki zadziałało.
Dzięki wielkie. Można zamykać.
Kto nie próbuje, ten nie umie. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupi ludzie.   Tongue


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości