Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VMware-brak internetu
#11
0
podaje link do Pastebin
https://pastebin.com/fXr388Yt
#12
0
Smile Krótkie szukanie i może pomoże takie polecenie:
Kod:
sudo modprobe vmnet && sudo vmware-networks --start

#lub takie

sudo systemctl start vmware-networks.service

Po aktualizacji kernela i uruchomieniu vmware player aktualizowane są moduły kernela obsługujące maszyny wirtualne. Należy pozwolić im dokończyć. Być może tu był problem.

EDIT:
Na forum vm radzą także zamknięcie - nie suspend - maszyny i ponowne jej uruchomienie.

EDIT2:
Powinna zadziałać pierwsza z komend. Jeśli nie wklej na forum to, co terminal wyświetli.
#13
0
Po pierwszej komendzie.
Kod:
Failed to initialize
i po drugiej
Kod:
Failed to start vmware-networks.service: Unit vmware-networks.service not found.
#14
1
Better response on post RE: VMware-brak internetuHmmm.... czy te maszyny wirtualne instalowałeś na świeżo, czy to jakieś stare.
Niektóre moje mają po kilka lat i pamiętają vmplayer 8 bodajże.

Spróbuj przeinstalować Vmware Player.

EDIT:
Czy działały te maszyny wcześniej? Np. na którymś wcześniejszych jąder?
#15
0
Ja na świeżo instalowałem je teraz i vmware też,miałem wcześniej zainstalowaną maszynę jeszcze przed update z mint 20 do 2.1.
Spróbuję całkiem usunąć i na nowo zainstaluję.Może inną wersję zainstalować,starszą ?
Poprzednia chodziła normalnie.

Dodano po pewnym czasie:
Zainstalowałem vmware 15.5,7 i jest normalnie ,tylko nie wiem czy robić update do nowszej wersji.
Dziękuję za poświęcony czas.
#16
0
Ja mam 16.1.0 build-17198959 i jest ok. A niektóre maszyny, jak pisałem pamiętają czasy ósemki Smile
Mam ich w sumie 17, na komputerze i na dwóch dyskach zewnętrznych.

Maszyny sobie trzymaj, update zrób.
Wygląda, że po prostu to był błąd w samym VMWare. Maszyny mogły być dobre. Są przenośne, więc jeśli jakaś działa, to można ją "zbackupwać" gdzieś i używać kiedy dusza zapragnie - to jest w nich piękne.

Zamykam wątek bez "SOLVED".
Gdybyś chciał coś dodać, daj znać PW.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości