Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modem do Linuxa Mint 19.3
#1
0
Witam
Używam linuxa Mint 19.3 i chciałbym zakupić modem do internetu ZTM MF833U1 lecz nie wiem czy będzie działać bo stary modem padł a był nim E3131. Bardzo proszę o podpowiedz lub moze  ktoś poleci jakiś inny model byle by działał na linuxa, bo producenci nie informują o zgodnościa z linuxem.Chodzi o to aby pracował w sieci 3G, 4G, 4GLTE.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
0
A nie możesz przespacerować się do sklepu z komputerem?
"Biorę jak zadziała od strzała"...

Znalezione w guglach Wink
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...9&pid=9174

Mój Huawej E3131 leży i się kurzy Smile
Odpowiedz
#3
0
Mój stary ZTE MF823 działa dobrze ale nie wiem czy są jeszcze takie do kupienia.
Odpowiedz
#4
0
(22-07-2021, 20:33)yahoob3 napisał(a): A nie możesz przespacerować się do sklepu z komputerem?
"Biorę jak zadziała od strzała"...

Znalezione w guglach Wink
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...9&pid=9174

Mój Huawej E3131 leży i się kurzy Smile

Ach dziękuję za rade  mam PC stacjonarny
Odpowiedz
#5
0
(23-07-2021, 14:05)castillon napisał(a): Ach dziękuję za rade  mam PC stacjonarny

A, to sorry. Big Grin
Gdybym wiedział... aż tak zgryźliwy nie jestem.
Ale... z doświadczenia - kupowałem coś w markecie i nie "pykło" - przyjęli zwrot bez słowa.
Odpowiedz
#6
0
Tak tylko powiem z mojego doświadczenia, bo też dłuższy czas byłem skazany na modem Wi-Fi na USB:
Mam dwie karty sieciowe na USB:
TP-Link TL-WN721N
TP-Link TL-WN823N V2

Pierwsza jest oparta na Atherosie i ta działa od strzała. Wyczytałem że Linux ma ich sterowniki wbudowane w system i żeby kupić właśnie coś z Atherosem.
Druga karta jest oparta na Realteku RTL8192EU i z tym gościem były niezłe jajca. Czasem działał, ale z reguły po włączeniu komputera trzeba było przepinać dziada do innych portów USB. Czasem po godzinie czy dwóch potrafił zerwać sobie połączenie ot tak i znowu zabawa z przepinaniem.
Odpowiedz
#7
0
Co do modemu, to ja mam swój Huawei E3372s-153 w wersji NON-HiLink i to jest chyba jedna z lepszych zabawek jak ktoś się lubi bawić sprzętem pod linux -- ten modem zezwala nawet na wybór konkretnej częstotliwości LTE i można np. zmienić sobie BTS'a jeśli nam muli net na tej konkretnej częstotliwości. Big Grin
Odpowiedz
#8
0
TP-Link TL-WN823N V2 - mam ten model i działa bez problemu na linux mint, ubuntu i manjaro. Testowany osobiście. Na Manjaro jedynie na początku, musiałem coś w terminalu pogrzebać (dać na czarną listę sterownik domyślny, zaktualizować polecany i tyle).

Odpowiedz
#9
0
Może zamiast modemu poszukać routera z wbudowanym modemem LTE. Jest spory wybór, a ceny nie są specjalnie wygórowane.
Mam taki i nie narzekam.
Odpowiedz
#10
0
(26-07-2021, 16:58)hephalump napisał(a): Może zamiast modemu poszukać routera z wbudowanym modemem LTE. Jest spory wybór, a ceny nie są specjalnie wygórowane.
Mam taki i nie narzekam.

Potwierdzam. Optymalne rozwiązanie w podróży albo na wakacje. Jeśli potrzebujesz internetu stacjonarnie polecam dokupić na Allegro używany router z portem usb do tego modemu. Sam taki kupiłem za 30 zł. Masz wtedy też porty LAN do wykorzystania i wifi dla innych, ewentualnie, urządzeń.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości