Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mint widzi główny dysk jako dwie partycje
#11
0
Temat uważam za wyczerpany - zamykam wątek.
#12
0
(27-07-2021, 22:31)yahoob3 napisał(a): Pierwsze to pen, drugie to dysk - napęd SSD (tego się nie da zamontować - montować można tylko partycje a nie fizyczne dyski Smile), trzecie to katalog główny na rzeczonym SSD.

To nie do końca tak. Big Grin Wszystko zależy jak jest utworzony system plików. Jeśli utworzyłeś go na /dev/sda , to bez problemu zamontujesz /dev/sda . Jak utworzyłeś system plików na /dev/sda1. to wtedy podmontujesz /dev/sda1 . Czasami pendrive/karty sd są formatowane jako cały nośnik bez wydzielanych partycji i to nic niezwykłego. Big Grin

@bos_kg podaj wynik polecenia:

Kod:
# lsblk -o "NAME,SIZE,FSTYPE,TYPE,LABEL,MOUNTPOINT,UUID"
#13
0
Zainstalowałem od nowa bez opcji automatycznej usunąłem partycje ustawiłem jedna całą, teraz mam jak na poniższym zrzucie z programu disk a o to co wcześniej  pytałem widocznie tak ma być muszę się przyzwyczaić i nauczyć bardziej Linux podstawy znam bo mam książeczkę Linux Mint podstawy. Poważnie nie chce mieć Windowsa jak na Linux praktycznie to samo zrobię jak ma być multimedialno rozrywkowy komputer może prosty program do wideo..

[Obrazek: rmQgnKMl.png]
#14
0
Jak rozumiem nie ma już danych do analizy pierwotnego problemu, gdyż temat został "rozwiązany" przez ponowną instalację systemu.
Temat uznaję za wyczerpany i zamykam.
Jeśli ktoś chce jeszcze coś dodać, a nie ma uprawnień, proszę zgłosić otwarcie tematu za pomocą przycisku Zgłoś


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości