Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Brak wyboru systemu na starcie
#1
0
Witam
Mam taki problem, że nie mam wyboru systemu na starcie. Sytuacja wygląda następująco. W laptopie mam dwa dyski SSD. Jeden dysk jest normalnie wsadzony i na nim jest windows 10. Drugi dysk mam włożony przez przejściówkę w miejsce napędu DVD i na nim zainstalowałem Linux Mint 20.2. Linux instalowałem bez włożonego dysku z windows.
Po odpaleniu laptopa od razu uruchamia się windows. Co zrobić, żeby był wybór systemu?
#2
1
Better response on post RE: Brak wyboru systemu na starcieJeżeli wybrałeś instalację Linux bez podłączonego dysku z Windows to wybór systemu odbywa się poprzez Boot Sequence w BIOS.
#3
0
Zainstalowałem drugi raz od nowa, dysk z systemem windows 10 w środku laptopa, a z linuksem w mejscu napędu DVD. Nadal od razu uruchamia się windows. W bios próbowałem nawet ustawić bootowanie z DVD i nic to nie zmienia.


Edit
Poszło Big Grin  W bios zmieniłem bootowanie na "System device bay"
#4
1
Better response on post RE: Brak wyboru systemu na starcieSuper. Gdybyś miał problem z wyborem systemu w menu GRUB podczas uruchamiania, będąc na Linuksie uruchom terminal i wykonaj polecenie:
Kod:
sudo update-grub
Mint powinien wtedy znaleźć Windows i dodać go do listy możliwych do uruchomienia systemów.
Gdybyś chciał zmienić kolejność systemów w GRUB zajrzyj do naszego działu "Poradniki" - znajdziesz tam odpowiedni, autorstwa Magnusa.
Oznaczam i zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości