Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Utwórz dowiązanie - problem z tworzeniem skrótów
#1
0
Cześć Wam,

Utworzyłem dowiązanie do folderu na innym dysku, przeniosłem go myszką na pulpit, skrót działa do momenty uruchomienia komputera ponownie. Potem powiązanie nie działa i plik muszę usunąć, jak mogę ten błąd naprawić?

Pozdrawiam
#2
0
Smile I tu się kłania program Dyski.
Zapewne za każdym razem inaczej montuje się dysk/partycja, na którym znajduje się ten katalog.
Otwórz program Dyski, kliknij partycję/dysk, na którym masz ten katalog i wrzuć tu zrzut ekranu (IMGUR).
#3
0
[Obrazek: drFkOkjl.jpg]

Zaznaczyłem na pulpicie jak wygląda ten "skrót" po uruchomieniu komputera ponownie. Druga rzeczą pod folderem tym utworzył się samoczynnie "Lysy" to jest po prostu skrót do tego dysku, samoczynnie to się robi, też za bardzo nie rozumiem dlaczego. Dysk ten jest na stałe przytwierdzony do PC.
#4
0
OK - dwie pieczenie na jednym ogniu upieczesz.
Kliknij "kółka zębate" i wybierz "Modyfikuj opcje montowania".
Ustaw sobie przełączniki jak na poniższym obrazku ALE! nie ruszaj pól: "Identyfikowanie jako" i "Typ systemu plików".
Odznacz tylko "Domyślne ustawienia sesji użytkownika", zaznacz tylko "Opcje montowania - montowanie podczas uruchamiania systemu" i zmień sobie punkt montowania np. na "/magazyn" - znajdziesz ten dysk później, jako jeden z katalogów, klikając w programie Pliki "System plików" - dopiero teraz zrób sobie dowiązanie do katalogu na tym dysku.

  [Obrazek: GoIAc7u.png]


Przy takim ustawieniu parametrów dysk montuje się zawsze w "tym samym miejscu" nie pokazuje się na pulpicie - nie ucieknie ci też dowiązanie i możesz sobie też dodać do niego zakładkę w programie Pliki - będzie się zawsze ładnie wyświetlał na panelu bocznym.

Jak coś niejasne - dopytaj.
#5
0
Dobrze wszystko działa prawidłowo. Dzięki wielkie że poświęcacie czas i nerwy na takie durne pytanie Smile. Dzięki Wam się odnajduję w tym systemie.

Czy istnieje możliwość bym nie musiał wchodzić przez "system plików" i nazwę którą nadałem w programie "Dyski"?

Pozdrawiam
#6
1
Better response on post RE: Utwórz dowiązanie - problem z tworzeniem skrótów
(14-08-2021, 17:50)NoobLinuxMint napisał(a): Dobrze wszystko działa prawidłowo.

Oznaczam i zamykam wątek.

Cytat:Czy istnieje możliwość bym nie musiał wchodzić przez "system plików" i nazwę którą nadałem w programie "Dyski"?

Dowiązanie... lub zakładka - pisałem wyżej... na Pulpicie może lepiej aktywator (PPM na Pulpicie, + Utwórz nowy aktywator:

[Obrazek: 2HM1CmB.png]


Kiedy klikniesz"rakietę" będziesz mógł sobie zmienić ikonkę. Ścieżka zaczyna się zawsze od "/".

BTW Zasada - jeden problem = jeden wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości