Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Red Alert 2 - niedziałające menu
#1
0
Czołem!

Po kilku latach pracy na Chrome OS wracam do Minta. Zapragnąłem spędzić urlop w towarzystwie Yuriego z Red Alert 2, niestety napotkałem problemy. 

Gra przez Wine zainstalowała się gładko, ale menu gry nie wyświetla przycisków. Co ciekawe klikając "na czuja" mogę włączyć nową grę i wszystko działa jak należy. Korzystam z najnowszego Minta w środowisku XFCE i Wine w wersji 5.0. Szanowni, czy macie pomysł jak to naprawić? 

Nie ukrywam, że jestem "easy-userem" i niewiele potrafię zdziałać przy systemie. Poniżej widok gołego menu. 

[Obrazek: Przechwycenie-obrazu-ekranu-2021-08-29-23-48-06.png]
Odpowiedz
#2
0
Podobno w ten sposób można naprawić menu:
https://answers.ea.com/t5/C-C-The-Ultima...-p/5485074
Odpowiedz
#3
0
(30-08-2021, 09:17)yahoob3 napisał(a): Podobno w ten sposób można naprawić menu:
https://answers.ea.com/t5/C-C-The-Ultima...-p/5485074

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź, wkleiłem plik i zmieniłem podane parametry, ale niestety nie pomogło :/
Odpowiedz
#4
0
Myślę, że z całym szacunkiem do obecnej obsady, z pełnym dla nich szacunkiem, przydałby się tutaj chociaż jeden spec o ustawiania gier pod linuxa. Spec od Lutrisa i Protona z całym Wine
Odpowiedz
#5
0
Warto rozważyć też Open Sourcową alternatywę jaką jest OpenRA, wtedy moglibyśmy pomóc w razie czego, bo każdy mógłby bezpłatnie pobrać ją na swój komputer.
Odpowiedz
#6
0
Ale OpenRA to tylko pierwsza cześć, Red Alerta.
Odpowiedz
#7
1
Better response on post RE: Red Alert 2 - niedziałające menu
(29-10-2021, 09:25)kawi napisał(a): Ale OpenRA to tylko pierwsza cześć, Red Alerta.
Cytat:Oprócz ogólnych zasad https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=304 w tym dziale obowiązują następujące.

Udzielamy pomocy w oprogramowaniu opensource, które znajduje się w repozytoriach oprogramowania lub innych ogólnie dostępnych zasobach.

Z zasady nie udzielamy pomocy na temat oprogramowania komercyjnego (płatnego lub nie będącego opensource).
Wsparcie w temacie oprogramowania komercyjnego udziela producent.
Mimo wszystko jeśli uważasz, że istnieją okoliczności wykluczające powyższe to przed założeniem takiego wątku, skonsultuj się załogą forum.

1. Jeśli program się uruchamia ale masz problem z użytkowaniem to podaj następujące informacje:
- konfigurację sprzętowo-programową zgodnie z zasadami forum
- jak program był zainstalowany.
Czy z użyciem centrum oprogramowania, a może z użyciem programu synaptic, może apt z terminala, a może ściągnięty z githuba.
Podaj tyle informacji, aby każdy mógł odtworzyć sytuację u siebie bez snucia domysłów.
- jakie czynności wykonujesz, które powodują problem
Podaj tyle informacji, aby każdy mógł odtworzyć sytuację u siebie bez snucia domysłów.

2. 
Jeśli masz problem z instalacją oprogramowania to podaj następujące informacje:
- konfigurację sprzętowo-programową zgodnie z zasadami forum
- w jaki sposób próbujesz zainstalować oprogramowanie.
Podaj tyle informacji, aby każdy mógł odtworzyć sytuację u siebie bez snucia domysłów.

3. Jeśli masz problem z uruchomieniem oprogramowania to podaj następujące informacje:
- konfigurację sprzętowo-programową zgodnie z zasadami forum
- w jaki sposób próbujesz uruchomić oprogramowanie.
Podaj tyle informacji, aby każdy mógł odtworzyć sytuację u siebie bez snucia domysłów.
- jak program był zainstalowany.
Czy z użyciem centrum oprogramowania, a może z użyciem programu synaptic, może apt z terminala, a może ściągnięty z githuba.
Podaj tyle informacji, aby każdy mógł odtworzyć sytuację u siebie bez snucia domysłów.

4. Jeśli oprogramowanie jest dedykowane do stosowania z konkretnym sprzętem to podaj następujące informacje:
- konfigurację sprzętowo-programową zgodnie z zasadami forum
- dokładny model sprzętu odczytany z tabliczki znamionowej urządzenia.

Tak jak mówiłem problem jest w tym, że nie mam jak legalnie pobrać tego oprogramowania, żeby cokolwiek doradzić, jedynie mogę szukać w internecie gotowych rozwiązań problemu.

Jeszcze sprawdzę, czy przypadkiem nie mam tej gry na originie (Dla nie wtajemniczonych Origin jest to platforma cyfrowej dystrybucji gier)
Odpowiedz
#8
0
A próbowaliście przez przeglądarkę?
To jest bezpłatna wersja https://game.chronodivide.com/

Odnośnie zasad w tym dziale to uruchamianie gier przez wine może być traktowane jako okoliczność wykluczająca.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości