Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uruchomienie w trybie [Secure boot] Laptop HP
#1
Wink 
0
Witam Wszystkich jestem Nowy  Cool
Jak źle umieściłem to sorry i proszę o przeniesienie. Big Grin
Do meritum...Zachciało mi się porządków na lapku no i.... Skończyło się na Pełnym Formacie Winda10 se poleciała w siną dal został załadowany tylko Mint(Po ok 10 latach wróciłem do Linuxa Big Grin Big Grin Big Grin )No i wszystko zatrybiło chyba od strzala...,nie wiem czy kamerka ale jej to nie używam często...
Naczytałem się sporo o Secure Boot na Windzie....no i myślałem dla powodzenia instalacji to wyłączyłem w biosie(teraz doczytałem ze niepotrzebnie)i mam pytanko czy jak to włącze zBootuje system?(Czy trzeba coś specjalnie ustawiać,żeby zatrybiło.Wolę zapytać zanim coś skopie(wybaczcie kiedyś tego nie było).Raczej walczyłem w tamtych czasach żeby nagrywarka dvd działała w trybie DMA Tym Najszybszym...
Hey Blush
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Uruchomienie w trybie [Secure boot] Laptop HPTechnicznie rzecz biorąc, to masz do wyboru 3 opcje:

1. zaorać certy EFI/UEFI i dodać w nich miejsce własne certy
2. dodać certy dystrybucji, bo zwykle ich w firmware EFI/UEFI nie ma.
3. korzystać z podpisanej binarki sihm, która jest dostarczana z daną dystrybucją linux'a.

Jak coś to możesz sobie rzucić na moją konfigurację secure boot na debianie. Nie różni się ona zbytnio co do wykorzystywanej dystrybucji i ma ona uniwersalne zastosowanie.
Odpowiedz
#3
0
(01-09-2021, 00:37)morfik napisał(a): Technicznie rzecz biorąc, to masz do wyboru 3 opcje:

1. zaorać certy EFI/UEFI i dodać w nich miejsce własne certy
2. dodać certy dystrybucji, bo zwykle ich w firmware EFI/UEFI nie ma.
3. korzystać z podpisanej binarki sihm, która jest dostarczana z daną dystrybucją linux'a.

Jak coś to możesz sobie rzucić na moją konfigurację secure boot na debianie. Nie różni się ona zbytnio co do wykorzystywanej dystrybucji i ma ona uniwersalne zastosowanie.

Dzięki za Link do konkretnego "TUTKA",Powalczę Big Grin
Hihi...widzę że wiele rzeczy w linuxie przybyło.... NA PLUS
Ale to,że po instalce chyba wszystko ok i dziąła.No Yapa mi opadła... Wink Wink Wink

Dodano po pewnym czasie:
(01-09-2021, 09:31)Xvistak napisał(a):
(01-09-2021, 00:37)morfik napisał(a): Technicznie rzecz biorąc, to masz do wyboru 3 opcje:

1. zaorać certy EFI/UEFI i dodać w nich miejsce własne certy
2. dodać certy dystrybucji, bo zwykle ich w firmware EFI/UEFI nie ma.
3. korzystać z podpisanej binarki sihm, która jest dostarczana z daną dystrybucją linux'a.

Jak coś to możesz sobie rzucić na moją konfigurację secure boot na debianie. Nie różni się ona zbytnio co do wykorzystywanej dystrybucji i ma ona uniwersalne zastosowanie.

Dzięki za Link do konkretnego "TUTKA",Powalczę Big Grin
Hihi...widzę że wiele rzeczy w linuxie przybyło.... NA PLUS
Ale to,że po instalce chyba wszystko ok i dziąła.No Yapa mi opadła... Wink Wink Wink
Nie mogę dodać załącznika(zrzutka z ustawien w biosie).Bo wygląda na to że wszytko działa,że klucze domyslnie były czy to możliwe?
Zrobiłem z TUTKIEM kopie i swoje,ale nie załadowałem,czy możliwe że zczytał je z automatu z tego katalogu co tworzyłem w nim?W biosie nie mam żednej opcji mogę tylko włączyć/wyłączyć SecureBoot i Skasować wszystkie klucze lub Przywrócić domyślne w innym wypadku wszystkie opcje nie aktywne.Jak sprawdzić na działającym linuxie czy działa.Bo w biosie na Enable mam.

Dodano po pewnym czasie:
Można ZAMKNĄĆ!Dzięki za Pomoc działa w trybie UEFI
Tylko pytne jeszcze,czemu problem z dodaniem załącznika jest,jakaś biała strona wyskakuje i po angielsku jeśli dobrze pamiętam ".....is large",czy coś w ten deseń(tylko przez imgura,bezpośrednio nie da rady?)
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości