Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja i optymalny podział na partycje dysk ok 500GB
#1
0
Mierze się z zamiarem reinstalacji i ręcznym podziałem,ponieważ domyślny chyba walnoł wszystko do jednego worka(Home prawie 450GB).Kopia/Timeship nie działa pisze Brak Miejsca.
   Chce na końcu dysku zrobić oddzielną partycje powiedzmy 390GB tak żeby starczyło na migawki i kopie pików z kat.dimowego.Oczywiscie chodzi o ponowna instalacja całego Minta
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Instalacja i optymalny podział na partycje dysk ok 500GBPodczas instalacji automatycznej, poza małą partycją z programem rozruchowym (EFI (ESP) 512 MB), tworzona jest tylko jedna partycja systemowa /.

Nie ma oddzielnej partycji domowej, jest katalog domowy którego wielkość jest ograniczona tylko wielkością dysku i to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.

Migawki Timeshift domyślnie tworzone są na partycji systemowej / więc nie ma powodu żeby brakowało na nie miejsca, chyba że cały dysk jest wypełniony.

Kopie plików z katalogu domowego robi się na wypadek awarii dysku więc trzymanie ich na tym samym dysku nie ma sensu.
Odpowiedz
#3
0
(05-09-2021, 13:33)magnus napisał(a): Podczas instalacji automatycznej, poza małą partycją z programem rozruchowym (EFI (ESP) 512 MB), tworzona jest tylko jedna partycja systemowa /.

Nie ma oddzielnej partycji domowej, jest katalog domowy którego wielkość jest ograniczona tylko wielkością dysku i to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie.

Migawki Timeshift domyślnie tworzone są na partycji systemowej / więc nie ma powodu żeby brakowało na nie miejsca, chyba że cały dysk jest wypełniony.

Kopie plików z katalogu domowego robi się na wypadek awarii dysku więc trzymanie ich na tym samym dysku nie ma sensu.
Dzięki.Po namyśle chyba tak jednak zostawię.Mniejsze prawdopodobieństwo jednak,że coś się zatka...
Odpowiedz
#4
0
Odrębny "/home" czasem się przydaje. Można bezstratnie (prawie) zaorać system i postawić od nowa.
Nowszą wersję systemu też można "mniejszym nakładem pracy" postawić. Pisaliśmy tu kiedyś o tym.
Mój "/home" - oczywiście nie cały, pamięta czasy Minta 17 bodajże. Przechodząc na 17-stkę zaorałem cały dysk. "/home" pamiętał wtedy czasy 13-stki.
Kwestia przyzwyczajenia i wyboru... sam zobaczysz za jakiś czas Wink
Odpowiedz
#5
0
(05-09-2021, 19:08)yahoob3 napisał(a): Odrębny "/home" czasem się przydaje. Można bezstratnie (prawie) zaorać system i postawić od nowa.
Nowszą wersję systemu też można "mniejszym nakładem pracy" postawić. Pisaliśmy tu kiedyś o tym.
Mój "/home" - oczywiście nie cały, pamięta czasy Minta 17 bodajże. Przechodząc na 17-stkę zaorałem cały dysk. "/home" pamiętał wtedy czasy 13-stki.
Kwestia przyzwyczajenia i wyboru... sam zobaczysz za jakiś czas Wink

   Tak wiem,że można lata temu tak robiłem na distrach OpenSuSE 9.3,Mandriva(wszystkie oprócz 64bit procka takiego nie posiadałem),Fedora,Ubuntu,Slackware....Wskazywałem tylko punkt montowania bez formatowania,w zależności od środowiska(mój patent prób i błedów )KDE/Gnome kasowałem tylko w kat. "./kde" lub "./gnome" konfigi bez osobistych plików.I się budził na moim profilu z Wszystkim...
   Odpuściłem linuxa ze względu na internet wifi w tamtych czasach to tylko wraper i stery windowsowski i bawienie się w wyodrębnianie plików  *.EXE lub innych w różnych miejscach były zaszyte Firmware modemu....
   Z linuxem jestem (Interesuję się) od Red Hut 3.0 (jak jeszcze darmowy był),na nim to pamiętam NIc nie działało.Yayko Pierwsze z powodzeniem udało mi się na Ubuntu 9.0(Chyba Najładniejszy Mi Bardzo Się Podobał) Działające skompilować
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości