Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak sieci komórkowej po aktualizacji
#1
0
Witam wszystkich zapytam was tak, ostatnio korzystałem z wersji cynamon po zaktualizowaniu wszystkiego co było do zaktualizowania brak internetu sieci komórkowe. Nie doszyłem o co chodzi myślę zobaczę inną wersje tym razem mate ale po instalacji i tym samym co wcześniej problemem sieć znikła, widzi ze to T-mobile ale mimo wybrania tej sieci jej nie łączy w żaden sposób sił mi brak może jakąś aktualizacje trzeba od instalować usunąć poradźcie bo się pogubiłem..
#2
0
Próbowałeś usunąć to połączenie i dodać je ponownie?
Połączenia sieciowe, "+", Komórkowe, itd.
#3
0
Tak robiłem wybrałem usunąłem nawet opcje wifi następnie reset dodałem sieć komórkową reset próbuje połączyć a tu komunikat sieć rozłączona. Dopóki nie zaktualizowałem wszystkiego co było do zaktualizowania było ok pod koniec aktualizacji udało się dokończyć ale sieci nie było od razu nie wiem o co tu chodzi bo wifi i modem wwan wykrywa sieć tak samo ale internetu już nie, nie wymagam wiele by mint był do sieci z kilkoma programami i tyle ..
#4
0
Hmmm... a nie uruchamiałeś przypadkiem tego modemu edytując jakiś plik o nazwie zbliżonej do modeswitch.rules?
Modem jak jest podpięty? USB -> pokaż wynik polecenia lsusb.
Jeśli to jakiś wewnętrzny modem pokaż też wynik polecenia lspci.
W sumie to i inxi -Fxz też się może przydać.
#5
0
Nic nie zmieniałem wczoraj zainstalowałem Minta ustawiłem z pomocą konfiguracja sieć połączyło zaktualizowałem wszystko na koniec aktualizacji padł internet, i nic nie zmieniałem widzi jaką mam sieć jaka sim i ze wwan modem mam ale wybieram połącz i od razu jest sieć rozłączona. Pierw usuwałem dodawałem jak wspomniałem wcześniej bez skutku nawet z tel sieć play przełożyłem do laptopa i kiepsko internet tak samo wykryje a nie łączy ,podejrzewam jakaś aktualizacja blokuje sieć..
#6
0
Fajnie, ale wyników komend nie podałeś. Jakiej pomocy oczekujesz jeśli wiemy, że masz problem z modemem (czytaj: mechanik wie, że masz czerwony samochód)?
#7
0
Przepraszam sprawdzę komendy wyniki podam pierwsza komenda

Kod:
Bus 002 Device 003: ID 03f0:231d HP, Inc Broadcom 2070 Bluetooth Combo
Bus 002 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 004: ID 03f0:3d1d HP, Inc
Bus 001 Device 003: ID 0461:4dfe Primax Electronics, Ltd
Bus 001 Device 002: ID 8087:0024 Intel Corp. Integrated Rate Matching Hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0003 Linux Foundation 3.0 root hub
Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub 

druga komenda

Kod:
0:00.0 Host bridge: Intel Corporation 3rd Gen Core processor DRAM Controller (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB xHCI Host Controller (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:19.0 Ethernet controller: Intel Corporation 82579LM Gigabit Network Connection (Lewisville) (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev c4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev c4)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 3 (rev c4)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family PCI Express Root Port 4 (rev c4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C216 Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation QM77 Express Chipset LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 7 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode] (rev 04)
23:00.0 FireWire (IEEE 1394): JMicron Technology Corp. IEEE 1394 Host Controller (rev 30)
23:00.1 System peripheral: JMicron Technology Corp. SD/MMC Host Controller (rev 30)
23:00.2 SD Host controller: JMicron Technology Corp. Standard SD Host Controller (rev 30)
24:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Ultimate-N 6300 (rev 35)

Trzecia komenda

Kod:
CPU:      Topology: Dual Core model: Intel Core i5-3320M bits: 64 type: MT MCP arch: Ivy Bridge rev: 9 L2 cache: 3072 KiB
          bogomips: 20752
          Speed: 1197 MHz min/max: 1200/3300 MHz Core speeds (MHz): 1: 1197 2: 1197 3: 1197 4: 1197
          Flags: acpi aes aperfmperf apic arat arch_perfmon avx bts clflush cmov constant_tsc cpuid cpuid_fault cx16 cx8 de
          ds_cpl dtes64 dtherm dts epb ept erms est f16c flexpriority flush_l1d fpu fsgsbase fxsr ht ibpb ibrs ida lahf_lm lm
          mca mce md_clear mmx monitor msr mtrr nonstop_tsc nopl nx pae pat pbe pcid pclmulqdq pdcm pebs pge pln pni popcnt
          pse pse36 pti pts rdrand rdtscp rep_good sep smep smx ss ssbd sse sse2 sse4_1 sse4_2 ssse3 stibp syscall tm tm2
          tpr_shadow tsc tsc_deadline_timer vme vmx vnmi vpid x2apic xsave xsaveopt xtopology xtpr

A wwan to modem wbudowany w hp elitebook 8470p
na USB nie mam mam 2 sim z tej samej sieci t-mobile jedna to internet i chciałem użyć jej w laptopie ale brak połączenia..
#8
1
Better response on post RE: Brak sieci komórkowej po aktualizacjiPo pierwsze - zacznij używać znaków przestankowych. Wbrew pozorom bardzo ułatwiają czytanie (zwłaszcza ze zrozumieniem).

Heh... wygląda na to, że to HP hs2350 HSPA+ Mobile Broadband

Gdybyś podał pełny wynik polecenia inxi -Fxz byłoby znacznie łatwiej.
Masz wyłączony "fast boot" w BIOS?
Zapora sieciowa włączona?

Wynik polecenia mmcli -L może coś nam jeszcze powie...

Sprawdź, czy uruchomienie komputera na starszym jądrze rozwiąże problem - pisałeś, że po aktualizacji komputer nie może się połączyć z siecią komórkową.
#9
1
Better response on post RE: Brak sieci komórkowej po aktualizacjiSpróbuj także ponownej instalacji systemu.
Przed zainstalowaniem aktualizacji dodaj te pakiety do czarnej listy żeby nie były aktualizowane.
Menu > Menedżer aktualizacji > Edycja > Właściwości > Czarna lista:

modemmanager
libqmi-glib5
libqmi-proxy
libmm-glib0
libmbim-glib4
libmbim-proxy
#10
0
Ponowna instalacja bo z cynamon na mate zmieniłem wersje, i wszystko działa połączę z siecią korkową podaje komunikat i aktualizuje wszystko co tam do zaktualizowania te pakiety zaktualizuje do końca i nagle brak sieci komórkowej jest. Usunięcie ustawień sieci dodanie na nowo nie pomaga przy probie połączenia od razu rozłącza i tak mam a mieć minta i nie aktualizować to kiepska sprawa..


Dodano po pewnym czasie:

Podałem pełny wynik polecenia inxi -Fxz jaki podał terminal skopiowałem treść i tu wkleiłem w biosie wszystko wołaczowe jest nie ustawiałem nic więcej 

inxi -Fxz

Kod:
CPU:
  Topology: Dual Core model: Intel Core i5-3320M bits: 64 type: MT MCP
  arch: Ivy Bridge rev: 9 L2 cache: 3072 KiB bogomips: 20751
  Speed: 1197 MHz min/max: 1200/3300 MHz Core speeds (MHz): 1: 1197 2: 1197
  3: 1197 4: 1199
  Flags: acpi aes aperfmperf apic arat arch_perfmon avx bts clflush cmov
  constant_tsc cpuid cpuid_fault cx16 cx8 de ds_cpl dtes64 dtherm dts epb
  ept erms est f16c flexpriority flush_l1d fpu fsgsbase fxsr ht ibpb ibrs
  ida lahf_lm lm mca mce md_clear mmx monitor msr mtrr nonstop_tsc nopl nx
  pae pat pbe pcid pclmulqdq pdcm pebs pge pln pni popcnt pse pse36 pti pts
  rdrand rdtscp rep_good sep smep smx ss ssbd sse sse2 sse4_1 sse4_2 ssse3
  stibp syscall tm tm2 tpr_shadow tsc tsc_deadline_timer vme vmx vnmi vpid
  x2apic xsave xsaveopt xtopology xtp

mmcli -L

Kod:
/org/freedesktop/ModemManager1/Modem/0 [HP] HP hs2350 HSPA+ MobileBroadband


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości