Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak skonfigurować Thunderbird żeby działał w tle?
#1
0
Tak jak w temacie po każdym uruchomieniu czekam ok 1-2 min zanim się załaduje chyba trzepie cały serwer i wtedy w tacce mi wyskakuje dopiero powiadomienie,że nowa wiadomość.Lekki bezsens ponieważ widzę już w programie katalog Odebrane?(Co się stało kiedyś za czasóœ Open SuSE 9.3 to był to bardzo szybki klient po The Bat).
A teraz to...Niewiem.Nawet się domyślnie nie ładuje do pamięci
Odpowiedz
#2
0
Więcej szczegółów? Na jakim serwerze to się dzieje? Ja używam kont Gmaila przez IMAP na Thunderbide i jest ok. Z tego, co pamiętam, to pierwsza synchronizacja trochę trwa. U mnie było ponad 10 GB. Może odznacz opcję "Wybrany folder będzie teraz w trybie offline"?
Mnie powiadomienia przychodzą natychmiast.
Odpowiedz
#3
0
(14-09-2021, 11:05)tomsdb napisał(a): Więcej szczegółów? Na jakim serwerze to się dzieje? Ja używam kont Gmaila przez IMAP na Thunderbide i jest ok. Z tego, co pamiętam, to pierwsza synchronizacja trochę trwa. U mnie było ponad 10 GB. Może odznacz opcję "Wybrany folder będzie teraz w trybie offline"?
Mnie powiadomienia przychodzą natychmiast.
Tak to była jednak synchronizacja,już się unormowało chyba(otworzył się błyskawicznie),czy on dziala w tle niby w ustawieniach standard nic nie majstrowałem.Tylko konto Google dodalem na IMAP.Czy trzeba coś włączyć,jakąś wtyczkę pamietam Gnome mial coś takiego.Czy działa w tle,zaraz po włączeniu i zalogowaniu się?
Odpowiedz
#4
1
Better response on post RE: Jak skonfigurować Thunderbrige?Żeby działał w tle?W appletach masz coś takiego jak GmailNotifier. Jak on pokaże, że masz maila, to możesz otworzyć TB i pobrać wiadomość.

Normalnie nie trzeba zamykać TB i sam sprawdza w ustalonych odstępach czasu pocztę. Nie ma wtyczki (przynajmniej nie znalazłem), która wrzuca TB do tacki systemowej lub do appletu powiadomień. Mam tylko taką, która po kliknięciu krzyżyka (zamknij) zrzuca TB na panel. Zamyka się program wtedy PPM -> zamknij.
Odpowiedz
#5
0
Popatrz na programik Birdtray. Jest w repozytoriach i na Flatpaku w menedżerze oprogramowania.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości