Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wyłączyć przy starcie menu GRUB
#1
0
Hej! Ostatnio zainstalowałem najnowszego Minta wersja Mate. I tu mam dziwną sprawę. Przed instalacją jeszcze posiadając Windows, usunąłem całkiem partycje - format - nic na niej nie było. Ze 3 dni było ok wszystko... i jest poza jednym. Teraz uruchamia się Mint i mam okno GRUB i nagle podaje, że jest na partycji Windows nie rozumiem. Wczoraj ok było a dziś przy  ponownym uruchomieniu laptopa jest stale te okno. Można je jakoś wyłączyć? O co tu chodzi?Przepraszam za mało czytelne okno ważne by pokazać o jakie okno pytam..
[Obrazek: OdpXewpl.jpg]
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Jak wyłączyć przy starcie okno gróbSpróbuj wykonać w terminalu polecenie:
Kod:
sudo update-grub
i zrestartować komputer.

Pomóc może także poradnik @magnusa: https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=161
Odpowiedz
#3
0
Widzę ze ten poradnik pomógł z poniższego linka, nie wiem czemu nagle wyskoczyło na niby partycji dev/sda1 ze mam Windows, przed zainstalowaniem linuxa Mint wersja mate sformatowałem dysk tym ze usunąłem partycje założyłem ją i  instalacja Linuxa. dziwi mnie to ze w wspomnianym oknie pokazało ze jest Windows jest zainstalowany jak go nie ma z 5 razy uruchomiłem linux nawet zamokłem go i od nowa uruchomiłem jest ok..
https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=161
Odpowiedz
#4
0
Mogło tak się stać jeżeli usunąłeś tylko partycję z Windows ale nie usunąłeś małej partycji z programem rozruchowym (EFI system partition).
Odpowiedz
#5
0
Mimozowe ale partycja była nie formatowana a pierw całkiem usunięta dopiero po jej utworzeniu format, to wszystko dlatego tak bo pierw miałem zainstalowany Mint i po aktualizacji znikł internet nie widziało ani Wifi ani sieci komórkowe z wbudowanego modemu wwan ale po ponownej instalacji w opcjach tworzenia partycji Minta wszystko zrobiłem ok zainstalował się Mint ale z opcją jak przed instalacji i tak nie instalował się na czysto a usilnie pamiętał jak by nie był instalowany wcale i po tym była jak na wstępie wspomniałem partycja usunięta więc nie mogło być nic z opcji Windowsa. i było ok po którejś aktualizacji mimo ze nie było Windowsa podało ze jest jako 2 system w tym oknie rozruchowym co mnie zdziwiło ale dzięki wam wiem teraz co robić następnym razem jak tak będzie, tylko mnie martwi ze szybko sieć zapycha dysk po aktualizacji ale to nic ważne ze wszystko działa jak na linux do użytku domowego to najlepsza dystrybucja jak dla mnie.

Wyciąg z regulaminu forum
Cytat:2.10: ... Użytkownik ma obowiązek zadbania o poprawność gramatyczną i ortograficzną swoich postów, tematów czy innych treści, które publikuje. ... .
Odpowiedz
#6
0
(23-09-2021, 14:05)xol napisał(a): ...tylko mnie martwi ze szybko sieć zapycha dysk po aktualizacji ...

Obstawiałbym raczej, że to migawki (to co tworzy timeshift) zapełniają przestrzeń dyskową, ponieważ domyślnie są ustawione na tryb dzienny, jeśli dobrze pamiętam, więc możesz mieć niedługo brak miejsca na dysku, jeśli nie zmienisz domyślnych ustawień.
Odpowiedz
#7
0
Sorki mój błąd miało być zapycha dysk a migawki jak poprosił system zignorowałem może same się aktywują..
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości