Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zainstalować program z ISO starszej dystrybucji Mint'a
#1
0
Mam limit danych na łączu i właśnie się kończy. Potrzebny jest mi Gimp - na gwałt Smile .
Udało mi się jak na razie zamontować iso  Mint 19.2 64 bit w linii poleceń i plik iso widzialny
jest w katalogu /cdrom  jako wiele katalogów i plików .  Mimo kilku opisów pokrętnie
napisanych nic dalej się nie udaje. Proszę o kilka słów pomocy. Mam Linux Mint 20.2 64 bit XFCE.
Odpowiedz
#2
0
(23-09-2021, 23:00)Colnet napisał(a): Mam limit danych na łączu i właśnie się kończy. Potrzebny jest mi Gimp - na gwałt Smile .
Udało mi się jak na razie zamontować iso  Mint 19.2 64 bit w linii poleceń i plik iso widzialny
jest w katalogu /cdrom  jako wiele katalogów i plików .  Mimo kilku opisów pokrętnie
napisanych nic dalej się nie udaje. Proszę o kilka słów pomocy. Mam Linux Mint 20.2 64 bit XFCE.
NIE ZAINSTALUJESZ Mint tego NIE MA W OBRAZIE.
Trzeba albo source ściągnąć i kompiluj albo paczke pod minta innej nie ma opcji.Jak ci na OffLine zależy tza było brać coś tłustego gdzie wiadomo że jest wszystko Slackware(może nie najnowsze ale stable i wszystkie),Debian...i chyba tylko te na 2-3 DVD(ale wszystko Offline Masz).Albo jakieś CoustomDistro typu PCLOST(On ma Gimpa to osobiście potwierdzam zaraz po zainstalowaniu)
Odpowiedz
#3
0
Nie kojarzę czy Gimp znajduje się na pierwszej płycie ISO CD, ale jak nie mieszkasz gdzieś na biegunie północnym to weź pendrive do łapki i przejdź się gdzieś gdzie jest łącze bez limitów i ściągnij gdzieś paczkę deb gimpa razem z zależnościami (np. przy użyciu apt-offline) i potem zainstaluj Wink
Odpowiedz
#4
0
W 19.2 jest Gimp w obrazie. OK, ale pomaszeruję tam gdzie nie ma limitu - ale tam pewno nie ma Linux'a - więc jak uruchomić apt-offline ? I drugie pytanie : jeśli nie ma recepty na instalację z zamontowanego ISO to może jest jakiś patent jak dodać płytkę instalacyjną do repozytorium ?
Odpowiedz
#5
0
Jeśli Gimp jest na którymś obrazie płyty to znajdziesz go w katalogu ..\pool\main\g\
Lista paczek z sekcji main jest w katalogu..\dists\bionic\main\ pozostałe listy do sekcji contrib i non-free w analogicznych ścieżkach.

Na komputerze za pomocą apt-offline możesz wygenerować listę paczek do pobrania i wtedy wg listy pobierać.
Nie znam automatyki na komputery bez Linuksa, pewnie coś takiego jest. Można też uruchomić sesję Live.

Można podpinać CD/DVD jako repozytorium jeśli masz tą samą wersję systemu. W przeciwnym razie jest jakieś tam ryzyko, że system padnie przy aktualizacji (chociaż w zasadzie nie powinno się nic stać jeśli płyty nie będzie w napędzie) . Można ratować się piningiem ale nie widzę sensu dla jednego gimpa bawić się tym ani nawet robić montowanie płyty jako repozytorium (ma sens jeśli chcesz mieć dostęp do innego oprogramowania na płycie).
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości