Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odzyskanie Danych
#1
0
Witam. Zainstalowałem linux na na laptopie. Przed instalacja miałem dwie partycje, jedna z windows na drugiej dokumenty i zdjecia. Podczas instalacji linux nie zapytał o wybór partycji tylko usunał i utworzył jedna. Wszystkie dane  skasowały się. Pytanie, da sie jakoś te dane odzyskać?
Odpowiedz
#2
0
Musiało być pytanie podobne do tego:
[Obrazek: qdJBBLYl.png]

Jeśli dane zostały nadpisane to ich nie odzyskasz.
Odpowiedz
#3
0
Jak pamiętasz gdzie zaczynały się partycje, to można by odtworzyć układ partycji. Problem w tym, że OS wgrywa pliki losowo na dysk, a nie blok po bloku od początku dysku. Jeśli to był duży dysk i ta pierwsza partycja również była sporych rozmiarów, to jest jakaś niewielka szansa, że system plików tej drugiej partycji nie został jakoś nadmiernie uszkodzony i pewnie jakiś procent danych można by odzyskać ale nadziei bym za wielkich nie robił. Wszystko zależy ile danych było na tej drugiej partycji i ile danych się wgrało podczas instalacji, no i też sporo szczęścia trzeba mieć. Big Grin Generalnie, to w takich przypadkach jest jednak pozamiatane.
Odpowiedz
#4
0
Można spróbować programem Testdisk, miałem podobną sytuację przy pierwszej instalacji Linuxa.
Najlepiej poszukać poradnik i poczytać jak korzystać z tego programu bo program działa tylko z terminalu.
Można uruchomić Minta live z pendrive i próbować.
Ostatnio czytałem o programie StrongRecovery pod Win ale czy jest tak dobry jak piszą nie wiem https://www.dobreprogramy.pl/strongrecov...0254306433
Odpowiedz
#5
0
(25-09-2021, 06:09)dedito napisał(a): Musiało być pytanie podobne do tego:
[Obrazek: qdJBBLYl.png]

Jeśli dane zostały nadpisane to ich nie odzyskasz.
NIe mialem tego ekranu
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości