Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka HP 2300 nie działa w Linuks Mint 20.2
#1
0
Nie mogę uruchomić drukarki sieciowej bo jak dodam drukarkę w menu drukarki to znajduje ja i pobiera sterowniki ale nie drukuje a hplip zatrzymuje się i nic się nie dzieje.

Kod:
sudo apt-get remove libhpmud0 libsane-hpaio printer-driver-postscript-hp
Teraz postep ale nie da się czegoś automatycznie zainstalować bo najpierw zapytał instalator czy zainstalować 
Kod:
Following dependencies are not installed. HPLIP will not work if all REQUIRED dependencies are not installed and some of the HPLIP features will not work if OPTIONAL dependencies are not installed.
Package-Name         Component            Required/Optional  
libjpeg              base                 REQUIRED           
libtool              base                 REQUIRED           
cups-devel           base                 REQUIRED           
cups-image           base                 REQUIRED           
libusb               base                 REQUIRED           
sane-devel           scan                 REQUIRED           
libavahi-dev         scan                 REQUIRED           
dbus                 fax                  REQUIRED           
libnetsnmp-devel     network              REQUIRED           
libcrypto            network              REQUIRED           
python3-pyqt4-dbus   gui_qt4              OPTIONAL           
python3-pyqt4        gui_qt4              REQUIRED           
python3-pyqt5-dbus   gui_qt5              OPTIONAL           
python3-pyqt5        gui_qt5              REQUIRED           
python3-devel        base                 REQUIRED           
Do you want to install these missing dependencies (y=yes*, n=no, q=quit) ? y
 
a potem niestety 

Kod:
INSTALL MISSING REQUIRED DEPENDENCIES
-------------------------------------
note: Installation of dependencies requires an active internet connection.
warning: Missing REQUIRED dependency: libjpeg (libjpeg - JPEG library)
warning: Missing REQUIRED dependency: libtool (libtool - Library building support services)
warning: Missing REQUIRED dependency: cups-devel (CUPS devel- Common Unix Printing System development files)
warning: Missing REQUIRED dependency: cups-image (CUPS image - CUPS image development files)
warning: Missing REQUIRED dependency: libusb (libusb - USB library)
warning: Missing REQUIRED dependency: python3-devel (Python devel - Python development files)
warning: Missing REQUIRED dependency: libnetsnmp-devel (libnetsnmp-devel - SNMP networking library development files)
warning: Missing REQUIRED dependency: libcrypto (libcrypto - OpenSSL cryptographic library)
warning: Missing REQUIRED dependency: python3-pyqt4 (PyQt 4- Qt interface for Python (for Qt version 4.x))
warning: This installer cannot install 'python3-pyqt4' for your distro/OS and/or version.
error: Installation cannot continue without this dependency. Please manually install this dependency and re-run this installer.

Dodano po pewnym czasie:

W końcu udało mi się zainstalować najnowszą wersje ale nic to nie dało bo ciągle to samo, drukarka podłączona jest poprzez ruter tp-link i kiedyś to działało, próbowałem sprawdzić zaporę ale nie mogę wejść w ustawienia bo nie przyjmuje hasła rece mi opadają

Dodano po pewnym czasie:
Tak sobie myślę ze chyba z siecią coś jest nie tak bo do internetu jest podłączony ruter orange do niego podłączony jest ruter TP link i do niego drukarka, zastanawiam się czy w adresach ip coś nie jest pomieszane ale nie wiem jak to sprawdzić, niestety słaby jestem w te klocki
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Drukarka HP 2300 nie działa w Linuks Mint 20.2Adresację sieci do której jest podłączony komputer można sobie sprawdzić np. tak:
Kod:
ip route
default via 192.168.0.1 dev eth1 proto dhcp metric 100
192.168.0.0/24 dev eth1 proto kernel scope link src 192.168.0.179 metric 100
Na powyższym wyniku 192.168.0.1 to adres mojego routera.
U Ciebie może być inny adres routera.
Wpisując adres routera w przeglądarkę będziesz miał dostęp do jego panelu gdzie sprawdzisz resztę danych na temat sieci LAN.
Adres drukarki być może można sprawdzić drukując stronę informacyjną z poziomu menu drukarki.
Odpowiedz
#3
0
Może ten opis pomoże https://linuxmint-user-guide.readthedocs...nters.html.
Mój odwieczny problem ze skanerem po sieci w różnych dystrybucjach linuxa rozwiązało zainstalowanie pakietu sane-airscan. Do drukarki zalecają zainstalowanie jeszcze pakietu ipp-usb
Odpowiedz
#4
0
I pojawiły się dwa problemy mam już połączenie sieciowe i drukarka po przeglądzie kapitalnym z wymianą tonera i rolek zaczęła drukować a nawet mam połączenie poprzez przeglądarce w przeglądarce. Ale są jakby dwie drukarki bo w menu drukarki jest jedna ktora sie automatycznie dodaje a druga która dodaje hplip ale za to żadna nie drukuje. Hplip w najnowszej wersji, może za nowy? a jak zapobiec mienia Smile dwóch drukarek ? Zrobiłem diagnostykę ale nic z tego nie rozumiem. Wykańcza mnie ta drukarka 
   

Dodano po pewnym czasie:
no i pobrałem starszy hplip ale mu się nie podoba pyton
Kod:
./hplip-install: linia 2: python: nie znaleziono polecenia
tylko jakiego zainstalować i jak ?
W hplip install jest tylko to
Kod:
#!/bin/bash
python ./install.py -i $*

Dodano po pewnym czasie:
po odinstalowaniu hplip drukarka wydrukowała .


Załączone pliki
.txt   troubleshoot.txt (Rozmiar: 31,84 KB / Pobrań: 2)
Odpowiedz
#5
0
Spróbuj dodać drukarkę do systemu uruchomionego w trybie Live.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości