Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Evolution - użycie przydziału
#1
0
Cześć,
mam problem z programem Evolution do obsługi poczty gdzie mam podpięte trzy skrzynki.
Mam problem podczas wysyłania poczty ponieważ nie zapisuje mi w katalogu "Sent" na serwerze tylko lokalnie na komputerze. Dodam, że maile są dostarczane do odbiorcy. Jedna z trzech skrzynka działa tylko poprawnie.
Doszukałem się dziwnej sprawy, a mianowicie w dwóch kontach, z którymi mam problem po wejściu w "Właściwości katalogu"  pokazuje użycie przydziału ponad 100%. Na serwerze skrzynki mają jeszcze spory zapas w ustawieniach. Czy może chodzić o jakiś lokalny przydział ?

Podczas wysyłania pojawia się komunikat:
"Zgłoszony błąd: „Dodanie do INBOX/INBOX/Sent się nie powiodło: Błąd podczas dołączania wiadomości: Quota exceeded (mailbox for user is full) (0.000 + 0.000 secs).  Zamiast tego zostanie dodane do lokalnego katalogu „Wysłane”"

Korzystam z Linux Mint 20 Cinnamin.
Program Evolution 3.36.4 instalowany był z centrum oprogramowania.
#2
0
Komunikat sugeruje, że problem leży po stronie serwera pocztowego, który nie może umieścić poczty w INBOX ze względu na limity Quota dlatego informuje, że kopia wysłanej wiadomości będzie zapisana zamiast tego w lokalnym katalogu "Wysłane".
Skontaktuj się z administratorem serwera pocztowego i przedstaw mu ten błąd.
#3
0
Wysłałem zapytanie. Myślałem jednak, ze to może coś lokalnie w ustawieniach skoro mam tylko problem na tym programie. Korzystam również z Thunderbird, który obsługuje mi skrzynki z drugiej domeny podpiętej do tego samego konta i tam działa wszystko bez problemu.
Jak tylko uzyskam odpowiedź to podzielę się informacją.
#4
0
Można oznaczyć wątek jako rozwiązany. Po kontakcie z support zmienili ustawienia parametru quota.
#5
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości