Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamknięcie wątku ?
#1
0
Przyszła mi do głowy taka sprawa: Jak test jakiś wątek to w pewnej chwili administrator go zamyka i nie można już nic tam dopisać.
Pytanie: czemu służy zamkniecie wątku ?
Odpowiedz
#2
0
Jeśli wątek jest zakończony - problem rozwiązany, oznaczamy wątek jako rozwiązany i zamykamy go z prostej przyczyny: mamy zasadę jeden problem, jeden wątek. Chodzi o to, żeby nikt nie podpiął się ze swoim problemem pod cudzy.

Z uwagi na to, że mieliśmy problemy z kasowaniem postów przez użytkowników, edycja postu jest wyłączona dla użytkownika po (zdaje się) godzinie.
Oznaczenie wątku jako rozwiązanego należy zgłosić administracji/moderacji poprzez przycisk "Zgłoś" i wybranie "oznacz wątek jako rozwiązany".

https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...151#pid151
Odpowiedz
#3
0
Zapytałem bo pomyślałem sobie, że gdyby nie był zamykany to za jakiś czas, 2-3 miesiące czy ½ roku może ktoś będzie miał jakiś lepszy  pomysł lub może powstanie nowe narzędzie itp. i mógłby to dopisać.  A jak będzie zamknięty to już nic nie dopisze. 
Natomiast kasowanie i edycję wypowiedzi rozwiązuje limit czasowy.  No ale to już jak chcecie. 
To wyjaśnia sprawę.  Wink
Odpowiedz
#4
0
(05-10-2021, 14:28)rocky2 napisał(a): Zapytałem bo pomyślałem sobie, że gdyby nie był zamykany to za jakiś czas, 2-3 miesiące czy ½ roku może ktoś będzie miał jakiś lepszy  pomysł lub może powstanie nowe narzędzie itp. i mógłby to dopisać.  A jak będzie zamknięty to już nic nie dopisze.

Na to jest proste rozwiązanie Smile
Piszesz PW do kogoś z ekipy forum i wątek zostaje otwarty.


Cytat:Natomiast kasowanie i edycję wypowiedzi rozwiązuje limit czasowy.

I takie rozwiązanie mamy wdrożone Smile
Po godzinie od napisania posta można wyłącznie coś do niego dopisać. Dopisek poprzedzony jest wtedy tekstem: "Dodano po pewnym czasie".
Odpowiedz
#5
0
(05-10-2021, 14:28)rocky2 napisał(a): Zapytałem bo pomyślałem sobie, że gdyby nie był zamykany to za jakiś czas, 2-3 miesiące czy ½ roku może ktoś będzie miał jakiś lepszy  pomysł lub może powstanie nowe narzędzie itp. i mógłby to dopisać.  A jak będzie zamknięty to już nic nie dopisze. 
Natomiast kasowanie i edycję wypowiedzi rozwiązuje limit czasowy.  No ale to już jak chcecie. 
To wyjaśnia sprawę.  Wink

I tak i nie. Big Grin Zwykle po tych paru miesiącach (czy latach) już w zasadzie i tak nikt nie pamięta o czym był problem, który został (lub i nie) rozwiązany. Więc nie ma w zasadzie sensu trzymać otwartych wątków dłużej niż kilka tygodni. Przedwczesne zamykanie wątków też nie jest dobre.
Odpowiedz
#6
0
(05-10-2021, 23:07)morfik napisał(a): I tak i nie. Big Grin Zwykle po tych paru miesiącach (czy latach) już w zasadzie i tak nikt nie pamięta o czym był problem, który został (lub i nie) rozwiązany. Więc nie ma w zasadzie sensu trzymać otwartych wątków dłużej niż kilka tygodni. Przedwczesne zamykanie wątków też nie jest dobre.
No trochę się nie zgodzę. Nie ma potrzeby pamiętania o czym jest watek gdyż zazwyczaj jest to napisane na początku lub powinno być.   Forum cały czas przegląda multum ludzi i szukają odpowiedzi na x. Może być tak, że nawet po kilku miesiącach ktoś nowy cos wie na temat albo powstanie jakieś nowe narzędzie, ktoś chciałby coś podpowiedzieć.  Co prawda można to zgłosić ale to utrudnienie i ja już bym odpuścił i nie dopisałbym nic.   Ja nie widzę korzyści z ich zamykania.   
Tak tylko piszą bo go głowy przychodzą mi/ nam różne pomysły i sugestie.  Ale to już zostawiam wam. Ja się dostosuję.  Mam nadzieję że  nikt się nie gniewa. Shy
Odpowiedz
#7
0
No właśnie to tak nie działa, bo zainteresowane strony już o tym dawno nie pamiętają, zwłaszcza ten co ten wątek utworzył. Dlatego ja nawet nie udzielam się w wątkach, które mają kilka miechów i nie ważne kto tam co napisał i jaki był efekt dyskusji. Big Grin Jeśli ktoś ma faktycznie problem to niech założy nowy wątek zamiast podpinać się pod stary i poda wszystkie szczegóły (może być w oparciu o stary wątek) co do zainstalowanego softu i konfiguracji, które się zmieniają z czasem.
Odpowiedz
#8
1
Better response on post RE: Zamknięcie wątku ?Cześć Wszystkim,

Postanowiłem się dopisać do w/w tematu wątku bo uważam, że cała dyskusja dotycząca zamykania wątków poszła w niewłaściwym kierunku. Uważam (jeżeli się mylę to poprawcie moje rozumowanie), że sens istnienia każdego forum, oprócz swobodnych rozmów, polega na szybkim wyszukiwaniu potrzebnej informacji. Jeżeli wątki nie będą rygorystycznie zamykane, to dopiero po dokładnym przeczytaniu będę wiedział czy problem został rozwiązany czy też jest to tylko dyskusja jak go rozwiązać. Oprócz zamykania wątków (chwała administratorom, że tego pilnują), bardzo ważne są nadawanie właściwych tematów wątkom , poprawne umieszczanie ich w działach i (jak zaznaczono w dyskusji) przestrzeganie zasady - jeden problem jeden wątek. Stosowanie w/w zasad umożliwi stworzenie uporządkowanego katalogu, w którym każdy szybko znajdzie poszukiwaną informację. Ponadto uważam, że w sytuacji "uaktualnienia" zamkniętego wątku powinien być założony nowy z wyraźnym odnośnikiem do "podstawowego wątku". Sklejanie kolejnych, moim zdaniem, nie jest właściwe bo w skrajnych przypadkach powstałaby "książka".
Odpowiedz
#9
0
W zasadzie nic dodać, nic ująć.

Formułę forum tworzą użytkownicy.
Dla jednych jest to szybkie uzyskanie potrzebnej informacji, dla innych rozwiązanie palącego problemu, dla jeszcze innych po prostu potrzeba wymiany wiedzy czy też pochwalenia się swoją wiedzą, chęć udzielania pomocy innym ... i pewnie można by tak jeszcze parę powodów wymienić.

Co istotnie sam fakt zamknięcia wątku nie oznacza, że został on rozwiązany, o tym sygnalizuje ustawiony w tytule wątku tag solved, rozwiązany.

Co do sklejania wątków, to czasem ma to uzasadnienie, szczególnie w "luźnych" działach.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości