Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[oddzielony] Aktualizacja zainstalowanego systemu
#1
0
Jeśli mowa o aktualuzacji systemu to jetem świeżo po przejściu z Cynamonu na Linux Mint 19.3 Tricia. I poza dużo biedniej wyglądającym dolnym paskiem tic się nie zmieniło. W cynamonie ikonki.. te z prawej na dole były żywsze i kolorowe a teraz przy Tricii wszystko czarno-białe i biedniejsze.. Oczywiście da się do zmienić? Tak?

Ciekawa rzecz.. w Informacji o systemie nadal widnieje "Linux Mint 19.3 Cinnamon"

Natomiast w Raportach systemowych jest:
Host: Asusik-ROG Kernel: 5.4.0-89-generic x86_64 bits: 64 compiler: gcc v: 7.5.0
Desktop: Cinnamon 4.4.8 wm: muffin dm: LightDM Distro: !!Linux Mint 19.3 Tricia!! "

Bądź tu mądry człowieku. Dlaczego tak? I jaki system w końcu mam? :-)[Obrazek: 4MN9cSJl.png]
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: [oddzielony] Aktualizacja zainstalowanego systemuPost oddzielony bo pisałeś w dziale Linux Mint Debian.

Nadal używasz środowiska graficznego Cinnamon.
Tricia czy Tessa to są nazwy poszczególnych wersji systemu.

Ikony można zmienić instalując nowe motywy.
Odpowiedz
#3
0
Czy jest możliwość powrotu do bardziej kolorowych ikonek tych w prawym dolnym rogu? Np ikona nvidii była zielona a teraz wszystko jest czarno-białe. Czy tak po prostu jest w nowszej wersji minta czy to jakiś bug czy to coś co można zmienić? Z powodów estetycznych oczywiście. W sumie ikona terminala też się zmieniła i nie wiem czy na dobre.
Odpowiedz
#4
0
Nowy, prostszy styl ikon jest chyba we wszystkich motywach które przychodzą z systemem. Żeby je zmienić trzeba by wyszukać w sieci i zainstalować dodatkowe motywy.
Mnie się podoba ten prostszy styl ikon, wyglądają bardziej profesjonalnie.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości