Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane VirtualBox nie widzi udostępnianych folderów
#1
0
Googlam juz kilka dni i koncepcji nie mam co dalej bo niby wszystko ok ale nie działa.
Kod:
SharedFolders host service: Adding host mapping
00:00:01.348470     Host path '/home/marek/maszyna/sym phoenix', map name 'sym_phoenix', writable, automount=true, create_symlinks=false, missing=false
ale w zainstalowanym win7 folderów nie widać, próbowałem zamontować wirtualny dysk .vdi ale rozwiązania nie znalazłem
#2
0
Cześć
Pokaż wynik polecenia groups.
#3
0
(01-11-2021, 13:20)yahoob3 napisał(a):
Kod:
Cześć
Pokaż wynik polecenia `groups`.

Kod:
marek adm cdrom sudo dip plugdev lpadmin sambashare
ale po wpisaniu 
Kod:
groups marek
marek : marek adm dialout cdrom sudo dip plugdev lpadmin sambashare vboxusers
#4
0
OK. W Mincie spróbuj zainstalować sambę wg tego poradnika: https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...9#pid11119
udostępnij katalogi. Tylko w Windows trzeba włączyć protokół SMB1 zdaje się.

Dużo łatwiej to, czego oczekujesz można uzyskać w VMWare Player - w dziale poradników są dwa dotyczące tego programu do tworzenia maszyn wirtualnych.
#5
0
(02-11-2021, 11:48)yahoob3 napisał(a): OK. W Mincie spróbuj zainstalować sambę wg tego poradnika: https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...9#pid11119
udostępnij katalogi. Tylko w Windows trzeba włączyć protokół SMB1 zdaje się.

Dużo łatwiej to, czego oczekujesz można uzyskać w VMWare Player - w dziale poradników są dwa dotyczące tego programu do tworzenia maszyn wirtualnych.

Juz powoli sił nie mam bo zainstalowałam VMware Player 16 i tylko mignie i nie działa, może nie działa w 19.3 ? A jakim poleceniem osunąć VMware Player ?
#6
0
Spróbuj zainstalować Guest Additions w VirtualBoxie.

Uruchom swoją wirtualną maszynę Windows 7 i w menu klikasz "Urządzenia" a na samym dole masz "Zamontuj obraz płyty z dodatkami gościa".
#7
0
(02-11-2021, 19:10)RedMagma napisał(a): Spróbuj zainstalować Guest Additions w VirtualBoxie.

Uruchom swoją wirtualną maszynę Windows 7 i w menu klikasz "Urządzenia" a na samym dole masz "Zamontuj obraz płyty z dodatkami gościa".

nie mam takiej opcji własnie i nie wiem dlaczego
#8
0
(02-11-2021, 16:14)Marek S napisał(a): Juz powoli sił nie mam bo zainstalowałam VMware Player 16 i tylko mignie i nie działa, może nie działa w 19.3 ? A jakim poleceniem osunąć VMware Player ?

Czytałeś dokładnie poradnik instalacji programu VMW? Zwłaszcza tekst napisany pomarańczową czcionką?

Cytat:UWAGA WSKAZÓWKA!
Do prawidłowego działania VMWP wymaga włączenia zapamiętywania przez system ostatnio używanych plików.
Aby włączyć tę opcję przechodzimy kolejno: Menu, Preferencje, Prywatność i włączamy "Zapamiętaj ostatnio używane pliki". Pozostałe opcje czasu zapamiętywania można ustawić dowolnie.

Nie rozumiem tej fascynacji VBoxem... Odkąd używam VMWP skończyły się moje problemy z maszynami.

EDIT:
DO prawidłowego działania udostępniania plików pomiędzy Hostem i Gościem w VBOxie, tak jak pisze RED (Wink) niezbędna jest instalacja Guest Additions.
#9
0
(02-11-2021, 20:58)yahoob3 napisał(a):
(02-11-2021, 16:14)Marek S napisał(a): Juz powoli sił nie mam bo zainstalowałam VMware Player 16 i tylko mignie i nie działa, może nie działa w 19.3 ? A jakim poleceniem osunąć VMware Player ?

Czytałeś dokładnie poradnik instalacji programu VMW? Zwłaszcza tekst napisany pomarańczową czcionką?

Cytat:UWAGA WSKAZÓWKA!
Do prawidłowego działania VMWP wymaga włączenia zapamiętywania przez system ostatnio używanych plików.
Aby włączyć tę opcję przechodzimy kolejno: Menu, Preferencje, Prywatność i włączamy "Zapamiętaj ostatnio używane pliki". Pozostałe opcje czasu zapamiętywania można ustawić dowolnie.

Nie rozumiem tej fascynacji VBoxem... Odkąd używam VMWP skończyły się moje problemy z maszynami.

EDIT:
DO prawidłowego działania udostępniania plików pomiędzy Hostem i Gościem w VBOxie, tak jak pisze RED (Wink) niezbędna jest instalacja Guest Additions.
oczywiście ze czytałem poradnik i własnie według niego konfigurowałem maszynę VMWP  i tylko robi sekundowy ekran i znika a jak dodać gościa do VB?
#10
0
Nie używam wirtualnych maszyn od paru lat ale może ta metoda jeszcze działa:

Jeżeli zainstalowałeś VirtualBox i VirtualBox Extension Pack to Guest Additions jest także zainstalowany, trzeba go tylko zamontować:
Urządzenia > Napędy optyczne > Wybierz obraz dysku > /use/share/virtualbox/VboxGuestAdditions.iso
Następnie: Urządzenia > Napędy optyczne > Zamontuj obraz płyty z dodatkami gościa
Albo: Menu > System > Ten komputer > Stacja dysków CD (uruchom)


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości